'Yüzlerce Rus Türkiye’de gayrimenkulde para kaybetti'

'Yüzlerce Rus Türkiye’de gayrimenkulde para kaybetti'
27 Aralık 2023, 08:37
Rus medyası, Türkiye’de göçmen politikalarının sertleştirilmesinin, ülkede pahalı gayrimenkul satın alan Rusya vatandaşlarını zor durumda bıraktığına dikkat çekti.

Rus medyası, Türkiye’de göçmen politikalarının sertleştirilmesinin, ülkede pahalı gayrimenkul satın alan Rusya vatandaşlarını zor durumda bıraktığına dikkat çekti.

Moscow Times'ın, “Yüzlerce Rusyalı Türkiye’de gayrimenkulde para kaybetti” başlıklı haberinde, bu kişilerin artık oturum izni alamadıkları ve gayrimenkullerini de satamadıkları yazıldı.

Fiyatların düşmesi sonrası yüzlerce Rusya vatandaşının Türkiye’de gayrimenkullerini elden çıkarma girişimlerinin başarısız olduğu belirtilen haberde, Ruslar için Türkiye’de satın alınan evlerin “süper pahalı eşya depolarına” dönüştüğü yorumu yapıldı.

Türkiye, Ukrayna operasyonun başlamasının ardından yurt dışına çıkan Rusya vatandaşlarının en çok rağbet gösterdikleri ülkelerden biri oldu.

Geçen sene Türkiye’ye yaklaşık 100 bin Rusya vatandaşı giderken, ülkede yabancılar içinde en çok Ruslar gayrimenkul satın aldı.

Geçen kasım ayında ise Rusya vatandaşlarının Türkiye’de gayrimenkul satın alımları ekime göre yüzde 11 geriledi.(Turkrus)

Yorumlar
check
10 Ocak 2024, Çarşamba 03:49
yorumlara bak hepsi emlakçı kentte doktor kalmadı be ne doymak bilemez insalarsınız siz kiralar olmuş 20 30 ya çok şey yazılırda tamamen yasaklanmalı konut satışı falan bu işin sonu hiç iyi olmaz
Onal yasar
30 Aralık 2023, Cumartesi 08:36
Yıllarca gerek ihracatta gerekse turizm ,de ülkemize çok büyük katkıları olan bu insanlara yapılan çok büyük haksızlık ülkemizde Suriye, li afganli, vize alabiliyor vatandaş olabiliyor ve biz bu insanlara artık size vize yok diyoruz bu nasıl bir anlayis
Arif
28 Aralık 2023, Perşembe 10:09
Aldıkları evlerin fiyatları düşmedi. Maalesef onlar evleri alırken yanlış kişiler tarafından yönlendirildiler. Ayrıca Rus vatandaşları bu evleri yatırım amacı ile almadılar ki şimdi neden satmaya çalışıyorlar. Yatırım amacı ile aldılar ise bir yatırımın geriye dönmesi 3 5 ayda olacak bir şey değil. En az 5 yıl bekleyecekler ki yapmış oldukları yatırım işe yarasın. Moscow Times a birinin bunu açıklaması lazım. İyice araştırmadan haber yapmışlar.
Esnaf
27 Aralık 2023, Çarşamba 11:56
Çok doğru Ruslara bu yapılan büyük haksızlık. Suriyeliler kadar değer görmedi Ruslar. Bu insanlar ülkemize paralarını arabaları ile taşıdılar ev,dükkan bina aldılar ve onlara hadi artık gidin oturum izni vermiyor çuz dedik.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha