Yüzde 20'si Türkiye rezervasyonlarını iptal etti

Yüzde 20'si Türkiye rezervasyonlarını iptal etti
06 Ağustos 2021, 10:33
Günlerdir söndürülemeyen orman yangınları son yıllarda Türkiye'ye yoğun turist gönderen ülkeden rezervasyonları da etkiledi.

Ukraynalı turistler, Yunanistan, Karadağ, Kıbrıs gibi seçeneklerin fiyatlarının yüksek olması nedeniyle Türkiye'yi tercih ediyor.

Bodrum ve Marmaris'e tur alan Ukraynalıların yüzde 20'si rezervasyonlarını iptal etti

Türkiye’nin kıyı bölgelerindeki orman yangınları nedeniyle Bodrum ve Marmaris’e tur alan Ukraynalı turistlerin yüzde 20’si rezervasyonlarını iptal ederken, geri kalanların yangınlar nedeniyle program değişikliği yapmadığı bildirildi.

ukrhaber.com'un haberine göre Turizm endüstrisi temsilcileri, henüz tamamen söndürülmemiş olmasına rağmen yangınların Ukraynalı turistler arasında popüler bölgelerde tehdit oluşturmadığını belirtiyor.

Ukrayna Seyahat Acenteleri Birliği İcra Direktörü Pavel Grigoraş, Yunanistan, Karadağ, Arnavutluk ve Kıbrıs gibi alternatif destinasyonlar için fiyatların önemli ölçüde yüksek olması nedeniyle ertelenen talebin çoğunun hâlâ Türkiye’ye yönelik olduğunu söyledi.

Bir başka firmanın müdürü Oleg Kulik de “Bu pazar çok esnek ve dinamiktir ve belirli bir fiyat kavramı yoktur. Göreceli olarak konuşursak, eğer turistler büyük miktarlarda herhangi bir otele gitmek istiyorsa ve bu da yangından etkilenen bir bölgedeyse otelciler, fiyatları düşürerek bunu düzenleyeceklerdir” diye konuştu.

Şirketinden Türkiye’de tatilde olan yaklaşık 10 bin turist olduğunu belirten Kulik, yangınların zirvede olduğu anda bile kendi turistlerinin sadece yüzde 0,1’inin turlarını iptal ederken, yüzde 99,9’unun turlarına devam ettiğini belirtti.

Yangınlardan en çok etkilenen bölgelerde bazı turistlerin otellerinden başka otellere nakledildiğini belirten Kulik, artık durumun hem turistler hem de acenteler için istikrar kazandığını kaydetti.

Yorumlar
Erkan
07 Ağustos 2021, Cumartesi 12:34
sen böyle haber yaparsan onu görende gelmez sanki diğer ülkelerde yangın yok
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha