Yüzde 2'lik büyümeye sevindik, zor bir yıldı

Yüzde 2'lik büyümeye sevindik, zor bir yıldı
03 Ekim 2019, 10:06
Türkiye'ye de turist gönderen Alman tur operatörü Schauinsland-Reisen'in sahiplerinden Gerald Kassner şirketlerinin bu yılki cirosu ve büyüme rakamlarıyla ilgili bilgiler verdi.

Alman tur operatörü Schauinsland-Reisen, zorlu ticaret koşullarında bu yıl yüzde 2 büyüme sağlamayı başardı. Şirket 2019/20 kış dönemi için rezervasyonlara hızlı bir başlangıç yaptı.

Türkiye turlarında yüzde 15'lik artış

Aile şirketi olan tur operatörü Ekim 2019'da sona eren yılda gelirlerini % 2 artırarak 1.37 milyar Euro'ya, müşteri sayısını ise 1.64 milyona çıkaracak. Şirket ayrıca 2018/19 için% 2 kar marjı bekliyor. Bu yılki en büyük büyüme hedefleri BAE (+% 43), Maldivler (+25), Mısır (% + 21) ve Türkiye (% + 15) idi.

Hızlı karar almanın avantajını yaşadık

Alman iş ve seyahat dergisi Fvw Travel'de yer alan değerlendirmeye göre tur operatörünün sahiplerinden Gerald Kassner, bu yıl zorlu pazar koşullarında aldıkları sonuçlardan dolayı memnun olduğunu ifade etti. Paket tatiller için zayıf piyasa talebinin yanı sıra yaşanan iflasların da işlerini zorlaştırdığını belirten Kassner, “Yoğun bir yıldı. Zorlu bir pazar ortamında son derece iyi performans gösterdik ve bir kez daha yalın yapımızın ve hızlı karar almanın gerçek bir rekabet avantajı olduğunu gösterdik ”dedi.

Schauinsland, önümüzdeki yıl için daha iyimser ve% 3 ile% 5 arasında bir büyüme hedefliyor.

Kassner, kış dönemine müşteri sayısında % 11'lik bir artış ve gelirlerde % 21'lik bir artışla başladıklarını ifade etti. Uzun mesafeli varış noktaları, özellikle Dominik Cumhuriyeti, BAE, Tayland ve Maldivler büyümeyi hızlandırıyor.

Schauinsland 2020 yazında portföyüne 200 otel daha ekledi. Şirket genç müşterileri hedefliyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha