Yüz güldüren rakamları paylaştı

Yüz güldüren rakamları paylaştı
07 Şubat 2019, 11:51
Turizmcilerin bu yıl yurtdışı fiyatlarında yaptığı artış rezervasyonlara olumsuz yansımadı. Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze son rezervasyon rakamlarını paylaştı.

Turizmcilerin bu yıl yurtdışı fiyatlarında yaptığı artış rezervasyonlara olumsuz yansımadı. Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze son rezervasyon rakamlarını paylaştı. Lomidze, Sputnik'e açıklamasında fiyatlardaki artış bağlamında, bu yıl Türkiye'yi ziyaret edecek Rus turistlerin sayısında nasıl bir değişikliğin beklendiğini anlattı.

Şimdiden yüzde 20 artış var

Türkiye'ye erken rezervasyon fiyatlarının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10-15 oranında yükseldiğini belirten Lomidze, "Fiyattaki artışa rağmen Türkiye'ye erken rezervasyonlar büyük hızla ilerliyor. Türkiye'ye tur paket satışları şimdiden 2018 göstergelerini yüzde 20 oranda geçmiş durumda. Türkiye, erken rezervasyonda en büyük talep gören destinasyon. Gözlemlenen eğilim, sezon başlayana kadar ve sonrasında da devam etme şansına sahip" ifadelerini kullandı.

ATOR Başkanı, erken rezervasyon kampanyalarına göre satın alınan yaz tatilinin, mart ayından sonra alınacak paketlere göre yüzde 25-40 daha ucuz olduğunu hatırlattı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha