Yurtdışı pazarlardaki son durumu açıkladı

Yurtdışı pazarlardaki son durumu açıkladı
31 Ocak 2022, 10:16
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır 2022 rezervasyonlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır erken rezervasyon taleplerinin önceki yıla göre daha iyi olduğunu ancak rehavete kapılmadan temkinli hareket etmek gerektiğini ifade etti. Çorabatır, " Aksi bir durum olmadan sona geldiğimiz takdirde en şanslı ülke Türkiye olacak ve 2019’un gelirlerini yakalayacağız” dedi.

Polonya, Macaristan, Romanya'dan rezervasyonlar beklentimizi üzerinde, Ukrayna 2021'in üzerinde

Başta Almanya, İngiltere, Slovakya olmak üzere birçok ülkeden erken rezervasyon talebi geldiğini kaydeden Çorabatır, şunları ekledi: “İngiltere pazarı bu yıl büyük yükseliş gösteriyor. Almanya’da 2021’e göre daha fazla talep almakla birlikte beklediğimiz oranları henüz yakalayamadık. Polonya, Macaristan, Romanya gibi ülkelerden gelen erken rezervasyon talepleri beklentimizin üzerinde gidiyor. Ukrayna da 2021 rakamlarının üzerinde. Orada Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gelişmeler belirleyici olacak. Ege ve Akdeniz’de bu talepler devam ederken şehir turizminde de olumlu gelişmeler yaşanacak. Şehir turizminin vazgeçilmezi İstanbul’un yıl ortasından sonuna hızla toparlandığını gördük. İstanbul 2021’den daha iyi yerlere gelecek.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha