Yurt içi seyahatlere yasak yolda!

Yurt içi seyahatlere yasak yolda!
24 Mart 2020, 09:00
Türkiye'deki yayılma hızı da giderek artan koronavirüse yönelik tedbirlere yenileri ekleniyor.

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyelerinden bazıları son birkaç gündür, sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin virüsün yayılmasının kontrolü açısından önemli olduğunu dile getirmeye başladı.

Otobüs, uçak ve tren yolculuklarına yasak mı gelecek?

Virüs nedeniyle başta İstanbul olmak üzere, büyükşehirlerden Anadolu'ya göç başladığı, bu durumun virüsün Anadolu'ya yayılması anlamına geleceğini belirten İçişleri Bakanlığı yetkililerinin ilk etapta, yurtiçi seyahatlere sınırlama getirmeyi gündeme aldıkları öğrenildi. Bu kapsamda, otobüs, uçak ve tren yolculuklarına yasak geleceği belirtiliyor. Seyahat yasağının şimdilik vatandaşların kendi özel araçlarını kapsamayacağı kaydedildi. Ayrıca, sosyal izolasyonun sağlanması için şehirlerde uygulamaya konulan yasakların kapsamının genişletileceği öğrenildi. Halen piknik ve mangal yasağı bulunan mesire yerlerine girişlerin tamamen yasaklanması, şehir içinde toplu bulunulan park ve bahçelere giriş kısıtlaması gibi yeni yasakların devreye sokulacağı belirtiliyor.

Virüsün en çok görüldüğü illerde sokağa çıkma yasağı gelebilir

Hükümetin gündeminde, virüsün en çok görüldüğü illerde ‘lokal sokağa çıkma yasağı uygulamasına' geçilmesi de bulunuyor. Edinilen bilgilere göre bazı büyükşehirlerden başlamak üzere, sosyal izolasyonun sağlanamadığı yerlerde, lokal olarak ‘sokağa çıkma yasağının' ilan edilebileceği değerlendiriliyor. Sokağa çıkma yasağına şimdilik sıcak bakılmasa da 10'dan fazla vakanın olduğu şehirlere karantina uygulanması gündemde…

En çok yoğunluğun başta İstanbul olmak üzere büyükşehirlerde olduğu kaydedildi. İstanbul'daki vakaların ise giderek yoğunlaştığı bildirildi.

Yarın Bakanlar Kurulu'nda durum gündeme getirilecek. İstanbul'dan diğer şehirlere geçişlerin durdurulması gündemde…

Yorumlar
Abidin COSKUN
26 Mart 2020, Perşembe 01:41
ALLAH ULKEMIZI VE MILLETIMIZI KORUSUN
İsmail Alpaslan
25 Mart 2020, Çarşamba 02:46
İtalyayı geçtiğimiz nereden biliyorsun. Dünya genelinde aldığımızı tedbirler belli. Bence İtalya ile Türkiyeyi kıyaslamak yanlış. Çünkü şuanki durumu İtalyadan iyi Türkiye.Devletimiz biz vatandaşlarından bilgi sakladığı söz konusu deyil bence. Sen sitem ediceğine 14 gün kuralına uymayan ve panik yapmış vatandaşlarımıza sakin olmalarını ve Sayın Devlet Büyüklerimizin 14 gün kuralına uymayı davet edebilir boş hesap sormak yerine insanlara kuralları uyma tavsiyesinde buluna bilirsin. Teşekkürler.
Mualla demirtas
25 Mart 2020, Çarşamba 06:31
Sikiyonetim icin cok gec kalindi.. Daha ne bekleniliyor. Turkiyede virus yok turist gelsin birileri kazansin.Olu sayisi aciklansin.Herkez verilen rakamin cok uzerinde oldugunu biliyor. Italya yi su anda gectik. Hastanelerin durumudan belli.Saglik bakani yuz ifadesinden belli.Yollarda kamyonlarla tasinan tabutlardan belli.Neyi neden gizliyorlar.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha