Rota

Yunanlı otelciler dertli: 210 bin otel çalışanından sadece...

Yunanlı otelciler dertli: 210 bin otel çalışanından sadece...
20 Ekim 2020, 09:46
Yunan Otelciler Derneği Başkanı Grigoris Tasios, Yunanistan'daki otellerin son durumuyla ilgili bilgiler verdi.

Yunan Otelciler Derneği Başkanı Grigoris Tasios, koronavirüs salgını sebebiyle otelcilerin çok zor durumda olduklarını söyledi.

210 bin kişiden sadece 40 bini yıl boyu açık otellerde çalışıyor

Salgın sebebiyle Yunanistan'da yaz turizm sezonunun 1 Temmuz'da başlayabildiğini belirten Tasios ülke genelinde 10 bin otelin sadece yarısının açıldığını söyledi. Yunan otellerinde 210 bin kişiyi istihdam ettiklerini belirten Tasios, bu kişilerin sadece 40 bininin yıl boyunca açık olan otellerde çalıştığını ifade etti.

Atina otellerinin dolulukları yüzde 15

Thassios, şehir otellerindeki durumun resort otellerine göre çok daha kötü durumda olduğunu da söyledi. Örneğin Atina'da doluluk oranının sadece yüzde 15 civarında olduğunu belirten Tasios, " Çünkü yurt dışından gelen misafirlerde büyük azalma var ve corona nedeniyle önemli kongre ve ticaret fuarları yapılmıyor." ifadelerini kullandı.

2023'ten önce normalleşme olmaz

Yunan Otelciler Derneği Başkanı Grigoris Tasios, 2023'e kadar tam bir normalleşme beklemiyor. 2021'in iyi bir sezon olması gerektiğini belirten Tasios otel işletmecilerinin bir kısmının tur operatörlerinin bu yaz için yaptığı avansları henüz geri alamadığına dikkat çekiyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha