Yunanistan turlarını bir bir iptal ediyorlar

Yunanistan turlarını bir bir iptal ediyorlar
30 Haziran 2020, 17:45
1 Temmuz'da uluslararası uçuşlar için sınırlarını açacak olan Yunanistan İngiltere'yle ilgili farklı bir karar aldı. Bu durum İngiltere'den Yunanistan'a tur düzenleyecek operatörlerin planlarını alt üst etti.

Yunanistan 1 Temmuz'dan itibaren sınırlarını uluslararası uçuşlara açacağını açıklamıştı.

İngiltere'ye yönelik yasağı 15 Temmuz'a uzattı

Ancak Yunanistan Hükümeti İngiltere ile ilgili farklı bir karar aldı. İngiltere'ye yönelik uçuş kısıtlamasının 15 Temmuz'a kadar uzatılması kararlaştırıldı. Buna gerekçe olarak İngiltere'deki koronavirüs vaka sayılarının yüksekliği gösterildi. İngiltere şu anda dünya çapında en fazla vaka sayısına sahip beşinci ülke.

Yunanistan hükümetinin kararının ardından TUI, Jet2, Ryanair, British Airways ve EasyJet 15 Temmuz'a kadar Yunanistan'a düzenleyeceği turları iptal etmeye başladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan EasyJet sözcüsü: " Bugün Yunan makamları tarafından yapılan açıklamanın ardından uçuş tarifemizi inceleyeceğiz ve herhangi bir kısıtlama nedeniyle uçuşları iptal edilen tüm müşteriler bilgilendirilecek. Bu yolcularımıza ücret transferi, rezervasyon ertelemesi ve geri ödeme seçenekleri sunulacak ” dedi.

TUİ de iptal etti

11 Temmuz'dan itibaren 8 yurt dışı destinasyonuna tur düzenlemeye hazırlanan TUİ'de tur planlarını revize etti.

İngiltere'deki en büyük üç havalimanı olan Gatwick, Manchester ve Birmingham'dan Yunanistan'da Korfu, Girit, Kos ve Rodos'a tur düzenleyecek olan TUİ'nin sözcüsü “Yunan Hükümeti'nin güncellenmiş tavsiyelerine göre, 11-14 Temmuz arasında Yunanistan'a planlanan uçuşlarımız devam etmeyecek. Yaz tatillerini yeniden başlatma planlarımızı duyurduğumuzda, her zaman hükümet kurallarına tabi olduğumuzu söyledik. Bunları izlemeye ve gerektiğinde tatil programımızı güncellemeye devam edeceğiz. ” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha