Yunanistan turistler için aşıyı zorunlu tutmayacak

Yunanistan turistler için aşıyı zorunlu tutmayacak
15 Ocak 2021, 11:47
Ekonomik krizde olan Yunanistan umudunu turizme bağladı.

Yunanistan’da Kiryakos Miçotakis hükümeti ekonomide umutlarını 2021 yaz sezonu turizmine bağladı. Corona virüsü nedeniyle 2020 turizm sezonunda umduğunu bulamayan Atina yönetimi, 2021 yaz turizmi için kolları sıvadı.

Yunanistan'a gelecekler için aşı belgesi zorunlu olmayacak

Yunan medyasından SKAI televizyonuna açıklamalarda bulunan Yunanistan Turizm Bakanı Haris Theoharis, Yunanistan’a seyahat edecek olanlar için aşı belgesinin zorunlu haline gelmeyeceğini, aşı belgesi olmayanlara da test uygulanacağını açıkladı. Theoharis, hem aşı belgesinin hem de hızlı tanı testlerin 2021 yazında Yunanistan’a seyahat etmek için önemli iki araç olacağını belirtti.

Theoharis, turizm için 2021 yılının daha iyi bir yıl olacağını, ancak coronadan dolayı turizm sektörünün işleyişinin ve tüketici alışkanlıklarının değiştiğini, yaşanan sağlık konusundaki belirsizlikler nedeniyle de kimsenin 6 veya 8 ay öncesinden tatil planı ve rezervasyon yapmadığını dile getirdi.

“Kaybedilecek daha fazla zaman yok” diyen Theoharis, ” Ülkemiz turizm potansiyeline sahip. Tek umudumuz bu” ifadelerine yer verdi.

Yunanistan Turizm Bakanı Haris Theoharis, Ekim ayında Başbakan Miçotakis’e verdiği raporda, 2019 yılına oranla Yunanistan’ı 2020 yılında ziyaret eden turist sayısında yüzde 78 oranında bir gerileme kaydedildiği ve bu bağlamda ülkeyi ziyaret eden turistlerin 2020 yılında ancak 3 milyon 900 bini bulduğu belirtilmişti.

Yorumlar
Kemal Teymur
16 Ocak 2021, Cumartesi 01:08
Sezona kadar çok karar değişir.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha