Yunanistan sosyal hayata kilit vuruyor

Yunanistan sosyal hayata kilit vuruyor
31 Ekim 2020, 18:39
Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, ülkede artan vakaların ardından alınacak yeni önlemleri duyurdu. Vaka sayısının yüksek olduğu bölgelerde tüm cafe, bar ve lokantalar paket servis ve eve servis dışında kapanacak. Sinema, müze ve kapalı spor salonları hizmet vermeyecek.

Yunanistan, artan vakaları engelleyebilmek için ülkeyi iki önlem bölgesine ayırıyor. Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis tarafından duyurulan yeni önlem paketine göre, az vakaların görüldüğü bölgede hem iç mekanlarda, hem de dışarıda maske takılacak. Gece 12'den sabah 5' kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Hem kamuda, hem de özel sektörde %50 oranında evden çalışma zorunluluğu olacak. Üniversitelerde uzaktan (online) eğitim yapılacak. Kalabalık toplantılar yasak olacak. Sosyal mesafe ve kişisel hijyen koşullarına dikkat edilecek.

ATİNA'DA ÇOĞU İŞLETME KAPANIYOR

Ntv'den Derya Özcan'ın verdiği bilgilere göre, Başkent Atina ve Kuzey Yunanistan'ın da dahil olduğu vaka sayısının yüksek olduğu bölgelerde ise tüm cafe, bar ve lokantalar paket servis ve eve servis dışında kapanacak. Sinema, müze ve kapalı spor salonları hizmet vermeyecek.

Tüm önlemler 3 Kasım salı sabah 6'dan itibaren bir ay boyunca geçerli olacak. Endüstriyel üretim, perakende satış ve okulların işleyişleri ise normal olarak devam edecek. Otel, kuaför salonları gibi işletmeler de hizmet vermeye devam edecek.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha