Yunanistan'a turist yağdıracak

Yunanistan'a turist yağdıracak
25 Aralık 2021, 08:45
Almanya'nın önde gelen seyahat grubu Yunanistan'a seyahati teşvik edeceğini açıkladı.

Yunanistan Turizm Bakanı Vassilis Kikilias ile DER Touristik CEO’su Soren Hartman arasında düzenlenen telekonferans sonrasında açıkılamada bulunan Yunanistan Turizm Bakanlığı, Avrupa’da Almanya'nın önde gelen seyahat grubu DER Touristik’in, 2022’nin sonbahar ve kış aylarında da Yunanistan’a seyahati teşvik edeceğini açıkladı.

Almanya’dan 1,2 milyon

Hartman, DER Touristik’in programına daha fazla Yunan destinasyonu ekleme ve dolayısıyla ülkeye gelen ziyaretçi sayısını artırma planları hakkında bilgi verdi.

2021’de Yunanistan’a getirilen ziyaretçi sayısında 2019’a kıyasla yüzde 16’lık bir artış gösteren grup, 2022’de yüzde 20’lik bir artış daha sunmayı ve tüm pazarlardan yaklaşık 500.000 olmak üzere toplam Almanya’dan 1,2 milyon ziyaretçi çekmeyi hedefliyor.

DER Touristik’in Ekim, Kasım ve Aralık aylarında ortak reklam kampanyaları yoluyla Yunanistan’ı tanıtarak daha fazla ziyaretçi çekmeye odaklanması konusunda anlaşan taraflar, ülkede sezonu uzatmak ve ülkenin mali rakamlarını iyileştirmek için çalışacaklarını söyledi.(Turizmdaatabank)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha