Yunanistan'a şok üstüne şok!

Yunanistan'a şok üstüne şok!
09 Eylül 2020, 10:06
İngiltere'nin Yunanistan’daki 7 adayı kırmızı listeye alarak bu adalara giden turistlere iki hafta karantina uygulayacağını açıklamasının ardından bir ülke daha karar aldı.

Hollanda Dışişleri Bakanlığı corona virüsü salgını nedeniyle Yunan adalarına tüm uçuşların durdurulduğu ve sadece geri dönmek isteyen Hollandalılar için uçuşların yapılacağını açıkladı. Hollandalı turistlerin Yunan adalarındaki tüm rezervasyonlarını iptal etmeye başladığı belirtildi.

Adalardan Hollanda'ya dönenler 10 gün karantinaya alınacak

Yunan medyasında yer alan habere göre, Hollanda’dan yapılan açıklamanın bugünden itibaren geçerli olduğu belirtilirken Yunanistan adalarından Hollanda'ya dönenlerin 10'ar gün karantinada kalacakları açıklandı.

Hollanda Dışişleri Bakanlığı’nın Yunanistan anakarası için seyahat direktifinin “sarı- turuncu ” renkte kaldığı belirtilirken Hollanda Halk Sağlığı Enstitüsü, daha önce tatile çıkacak Hollandalılara Yunanistan hakkında uyarılarda bulundu.

Yunanistan'daki Hollanda Büyükelçiliği'nin vatandaşlarının ülkelerine geri dönmeleri için tur operatörleri ile çalışmaya başladığı belirtildi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha