Yunanistan'a da sıçradı!

Yunanistan'a da sıçradı!
27 Şubat 2020, 08:42
Çin’den yayılan koronavirüsü dünya genelinde tehlike oluşturmaya devam ediyor.

Yunanistan’da ilk koronavirüsü vakasının görüldüğü açıklandı. Yunanistan Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Selanik’te bulunan 38 yaşındaki kadın hastanın İtalya’nın kuzeyine seyahat gerçekleştirdiği belirtildi.

38 yaşındaki kadının 23 Şubat'ta Milan'dan hava yoluyla Yunanistan'a döndüğü belirtildi.

Yunanistan 370'den fazla vaka ve 12 ölümle Avrupa'da salgından en çok etkilenen ülke olan İtalya'ya herhangi bir seyahat kısıtlaması getirmedi.

Yunanistan Sağlık bakanlığı temsilcisi Sotiris Tsiodras kadının sağlık durumuyla ilgili yaptığı açıklamadı “ Sağlığı iyi ve Selanik'te uzman ekip tarafından izleniyor” dedi.

Yetkililer, kadının temasa geçtiği kişileri belirleme sürecinde olduklarını belirterek, yakınlarda bulunanların karantinaya alıncağını söyledi.

Bir sağlık bakanlığı yetkilisi, hastanın temas ettiği 10-15 kişinin karantinada olduğunu ifade etti.

Çin’in Wuhan kentinden dünyanın pek çok ülkesine sıçrayan koronavirüsü Avrupa ülkelerini tehdit ediyor. Pek çok Avrupa ülkesi, İtalya bağlantılı ilk koronavirüsü vakalarının görüldüğünü duyurdu. Avusturya, Hırvatistan ve İsviçre ilk korona vakalarının tespit edildiğini ve söz konusu vakaların İtalya’da bulunan kişiler olduğunu açıkladı. İtalya, 300 vaka ve 11 ölü sayısı ile Avrupa’da koronavirüsünden en fazla etkilenen ülke oldu. Ancak komşu ülkeler İtalya ile sınırları kapatmanın “orantısız” olacağını savunuyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha