Yücel Okutur: Mayıs'a kadar otellerin depreme dayanıklılık belgelerini alıp acentalara duyurmalıyız

Yücel Okutur: Mayıs'a kadar otellerin depreme dayanıklılık belgelerini alıp acentalara duyurmalıyız
25 Mart 2023, 10:21
Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm İşletmecileri Birliği Başkanı (DOKTOB) Yücel Okutur deprem sonrası turizmde alınması gereken tedbirlerle ilgili görüşlerini paylaştı.

DOKTOB Başkanı Yücel Okutur Hürriyet Yazarı Nedim Bubik'e 6 Şubat'ta yaşanan depremle ilgili görüşlerini anlattı.

Mayıs'a kadar otellerin depreme dayanıklılık belgelerini alıp acentalara duyurmalıyız

Depremin ekonomiye ve turizme etkisi yurt içinde ve dışında maliyet olarak çok ağır olacağını belirten Okutur turizmde yiyecek ve içecek sektöründe kullanılan ürünlerin aşırı pahalandığını daha da artacağını söyledi. Bu zor günlerden çıkabilmek için tarım ürünlerinin üretilmesi gerektiğini belirten Okutur, " Mayıs ayına kadar olumsuz etkileri gidermek için çözüm odaklı kurum ve kuruluşlar birlikte çalışarak turizm tesislerimizin depreme dayanıklılık belgelerini alıp acentelere duyurmalıyız." diye konuştu.

Çekişmeleri bırakıp barınma ve güncel ihtiyaçlarını elbirliğiyle çözmeliyiz

Okutur sözlerine şöyle devam etti: " Depremde çok zor durumda olan milyonlarca insanımızı bir an önce olağan yaşam düzeyine getirmek için çekişmeleri bırakarak çözüm odaklı çalışarak öncelikle barınma ve güncel ihtiyaçlarını elbirliğiyle çözmeliyiz. Türkiye potansiyeli yüksek, güçlü bir ülkedir. Tarım, şehirleşme, nüfus artışı ve altyapılarla ilgili acilen geleceğin çevre düzeni şehircilik ana imar planları yapılmalıdır. Bu felaketlerin bir daha yaşanmaması dileklerimle , ülkemize geçmiş olsun.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha