Yücel'den Bakan Ersoy'un otel inşaatına tepki: Hesabı sorulmalı!

Yücel'den Bakan Ersoy'un otel inşaatına tepki: Hesabı sorulmalı!
13 Mart 2023, 10:45
Gazeteci Candaş Tolga Işık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Bodrum'da bulunan orman arazisinde turizm bakanının otel yaptığını iddia etti. Ormanlık alanda denize çok yakın bir mesafede yer alan otel inşaatı görüntüleri sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Gazeteci Candaş Tolga Işık, Bodrum Gölköy'de Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un orman arazisinde otel inşaatı yaptığını iddia etti.

Işık: Bakanlığa sordum...

Işık paylaşımında, "Bakanlığa "Burası kime ait?" diye sordum. Yanıt: Bir Türk firmasına 2000'de tahsis edildi. 2001'de hizmete girdi. 2011'de Azeri bir firmaya tahsis edildi. 2012' de bakanlık ek tahsis kararı verdi. 2020'de oteli Turizm Bakanı satın aldı yıktı, yeniden inşa ediyor." ifadelerini kullandı.

Bahattin Yücel: Otel inşaatı turizm sektörünün yüz karası!

Işık'ın paylaşımı sosyal medyada tepkilere neden oldu. "Seçimlerden sonra hesabı sorulmalıdır." diyen Turizm eski bakanı Bahattin Yücel, "Bu görünüm Turizm Bakanının şirketince satın alınan, kendi oluruyla orman arazisinin de katılarak büyütüldüğü bir otel inşaatına aittir. 50 yıldır her kademesinde hizmet ettiğim Turizm sektörünün yüz karasıdır." şeklinde açıklama yaptı.

Yorumlar
Cengiz Cantürk
15 Mart 2023, Çarşamba 10:39
Etstur bu ülkenin en cani firmasıdır, bu doğa düşmanı ne kadar otel varsa emsalsiz olması nedeniyle etstur da tek yetkili. Rekabet kurumunun da umurunda değil tek yetkililik, Çevre ve Rant bakanlığınında umurunda değil memleketin katledilen her coğrafyası. Turizmajansı sansürsüz eleştirilerimizi umarım yayınlarsın.
a.tosun
14 Mart 2023, Salı 08:09
doğaya düşman olan insan değil doğa geleceğimiz haramileri
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha