20 Ekim 2018
E-Bültene Abone Ol!

Yoğun talep gelince THY frekans artırdı

Yoğun talep gelince THY frekans artırdı
12 Mayıs 2018, 12:30
THY, artan yolcu talebi nedeniyle, Tayland’ın dünyaca ünlü turizm adası Phuket’e düzenlediği tarifeli seferlerde artışa gitme kararı aldı. Haftada 4 olan sefer sayısını 7'ye çıkarmak için gerekli başvurular yapıldı.

THY Tayland Müdürü Abdullah Ahmet Tuğcu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 17 Temmuz 2017'de Tayland'ın Phuket bölgesine sefer yapmaya başladıklarını söyledi.

Hattaki taleplerin beklentileri karşıladığını kaydeden Tuğcu, "Uçak ve slot müsaitliğine göre Eylül ayı itibarıyla haftalık 4 seferle icra ettiğimiz hattımızı günde 1 sefere çıkarmak için gerekli müracaatlarda bulunduk." dedi.

Tuğcu, Phuket'in turizm anlamında büyük bir çeşitlilik sunduğunu ifade ederek, şöyle devam etti: "Phuket, balayı, düğün, 'wellness-detoks', aile tatili, helal turizm, çevre şehirlerle kültür turları ve pek tabii deniz turizmi ile farklı segmentteki yolculara unutulmaz bir deneyim sunuyor. Türkiye, en soğuk günleri yaşarken Phuket'te insanlar güneşli günlerin tadını çıkarıyor. Tropikal iklimi nedeniyle yılın büyük bölümü sıcak olsa da en güneşli günler ekim-nisan ayları arasında yaşanıyor. Türkiye'nin kışında sıcak bir tatil yapmak isteyenler için Phuket güzel bir tercih. Bunun yanında mayıs ayından sonra yağmurlar başlıyor ancak bölgede turizmin canlılığı bitmiyor."

Etiketler:thy puket
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha