Yıldıray Karaer Hollanda pazarıyla ilgili iddialı konuştu

Yıldıray Karaer Hollanda pazarıyla ilgili iddialı konuştu
28 Kasım 2022, 10:41
Hollanda’nın yeni Antalya Fahri Konsolosu Corendon Airlines CEO'su Yıldıray Karaer Hollanda pazarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye'ye en çok turistin geldiği 5'nci ülke olan Hollanda, Antalya'ya gelen vatandaşlarının sorunlarını çözmek için kurulan Hollanda Antalya Fahri Konsolosluğu görevine Corendon Airlines CEO'su Yıldıray Karaer getirildi. Hollanda'nın yeni Antalya Fahri Konsolosu Yıldıray Karaer'in görevine atanması ve Hollandalı firmaların Growtech Eurasia Fuarına katılımı münasebetiyle resepsiyon verildi.

Hollanda pazarı ilk üçü zorlar

Resepsiyonda konuşan Karaer Hollanda'dan önümüzdeki yıllarda gelen turist sayısında ilk üçü zorlayacağını düşündüğünü söyledi. Karaer şöyle konuştu: Ben Hollanda'da turizm yapmaya başladığımızda 180 bin turist geliyordu. Biz bunu 1.2 milyon turiste kadar çıkarmıştık. Siyasi ve ekonomik krizler nedeni ile bugün Türkiye'ye gelen turist sayısı 750-800 bin civarında bulunuyor. Antalya'ya gelen sayı ise 500 bine yaklaşıyor. Bir potansiyel var. Nasıl daha önce sayıyı 1.2 milyona çıkardık ise Türkiye'nin turizmde parlayacağı yıllarda bunu tekrar yaparız. Biz daha önce de yaptığımız şeyleri yapmaya devam edeceğiz. Yeni bir şey yok. Biz zaten fahri elciğimizi yapıyorduk, bundan sonra bu iş resmileşti.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha