Yıldıray Karaer: 50 milyon turist hedefinden bugünlere geldik...

Yıldıray Karaer: 50 milyon turist hedefinden bugünlere geldik...
13 Haziran 2017, 02:05
Hollanda ve Belçika'ya yönelik tanıtım çalışmalarına hız veren Corendon, toparlanma ve umut mesajı verdi.

Türkiye'nin Hollanda ve Belçika pazarlarında kaybettiği imajı düzeltmek için harekete geçen Corendon, Hollanda’dan gazeteci ve bloggerlardan oluşan bir grubu Türkiye'de ağırladı. Önce Kapadokya'da balon turu yaptırılan grup, Antalya'da "Miss Nederland’ yarışmasının finalistlerinin belirlendiği etkiliğe katıldıktan sonra, Aspendos Tiyatrosu'nda dünyaca ünlü Türk sanatçı Karsu Dönmez’in konserine katıldı.

Yıldıray Karaer: Hollanda pazarında büyük sarsıntı yaşadık

Düzenledikleri tanıtım organizasyonuna ilişkin basın toplantısı düzenleyen Corendon Turizm Grubu Kurucu Ortağı Yıldıray Karaer, Hollanda pazarında siyasi gelişmeler doğrultusunda önemli bir sarsıntı yaşandığını söyledi. Düşüşün 2016 yılında başladığını söyleyen Karaer, "Türkiye'de 32 milyon turisti nasıl 50 milyona çıkaracağımızı konuşurken yaşanan olaylar nedeniyle bugünlere geldik" dedi.

"ITB'de omuzlarımız çöktü"

2017 yılının tek yüz güldüren olayının Rusların geri dönmesi olduğunu söyleyen Karaer, süregelen siyasi krizlerden dolayı planladıkları tanıtımları bile yapmaya fırsat bulamadıklarını anlattı: "Hollanda ve ITB fuarları döneminde yaşanan siyasi gerilimler omuzlarımızı çökertti. Öyle bir noktaya geldik ki tanıtımın da fayda sağlamadığını gördük. Fakat yılmadık; bir süre ara verdik ve tanıtım planlarımızı bugüne kadar erteledik".

"Tanıtımdan vazgeçmek kendimizi inkar etmek olacaktı"

Bir ara tanıtım organizasyonunu iptal etmeyi düşündüklerini anlatan Karaer, "Sonra iptal etmenin, bizler için kendi kendimizi inkar etmek olacağını düşündük. Bizim iptal etmemiz Türkiye'ye iş yapan Hollandalı tur operatörlerini de etkileyecekti. Bu yüzden koşullar ne olursa olsun bu organizasyonu yapmaya karar verdik" dedi.

Yıldıray Karaer: Başka sektöre ve başka pazarlara girmeyeceğiz

Basından gelen "Başka sektörlere veya başka pazarlara girecek misiniz?" sorusunu cevaplayan Yıldıray Karaer, geçmiş yıllarda turizmden para kazanıp başka sektörlere yatırım yapanların başarısız olduğunu ileri sürerek şunları söyledi: "Bugünlerde başka sektörleri bir kenara bırakın, başka bir pazara girecek misiniz diye sorulduğunda, tövbe diyorum. Bulunduğumuz pazarlarda kalıp, operasyonlarımızı başarılı bir şekilde devam ettirmeyi planlıyoruz" dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha