Yeni sahibi iddialı konuştu

Yeni sahibi iddialı konuştu
09 Ekim 2019, 08:30
Türkiye'nin en eski yolcu taşıma şirketi Kamil Koç'u satın alan Almanya merkezli FlixBus Türk ulaşım sektörüne iddialı giriyor.

Türkiye’nin ilk otobüs firması Kamil Koç geçtiğimiz günlerde resmen el değiştirmişti. 1000 araçlık filosu bulunan Kamil Koç'un Alman FlixBus'a devri için Rekabet Kurumu'na başvuru yapılmıştı. Rekabet Kurumu şirketin FlixBus'a devrini onaylamıştı.

Kamil Koç’un ülke çapında sunduğu seferler, Avrupa ve ABD’de 29 ülkede, 2 binden fazla noktada günde 350 bin sefer sunan FlixBus ağının bir parçası haline gelecek.

Ekonomik fiyatlar sunacak, havayolunun rakibi olacak

Kamil Koç Otobüs Firmasını satın alan Almanya merkezli FlixBus, Avrupa ve ABD'de olduğu gibi Türkiye'de ekonomik fiyatlarla bilet satış stratejisi uygulayacak. Dünya Gazetesi'nde yer alan habere göre FlixBus yetkilileri Kamil Koç'un şimdiye kadar satın aldıkları en köklü şirket olduğunu söyledi.

1 Euro'dan başlayan fiyatlarla bilet satıyor

2011 yılında Almanya merkezli kurulan Flixmobiliy, Avrupa ve ABD'de Flixbus adıyla hizmet veriyor. 2013 yılında Alman otobüs piyasasının serbestleştirilmesinin ardından faaliyetlerine başlayan FlixBus, kısa bir sürede Avrupa’nın en geniş otobüs ağı haline gelerek bugüne kadar 100 milyondan fazla insanı taşıdı.

Teknoloji girişimi, e-ticaret platformu ve sürdürülebilir bir ulaşım şirketinin birleşimi olan FlixBus, altı yıldan kısa sürede Almanya, İtalya, Fransa, Benelüx ülkeleri (Belçika, Hollanda ve Lüksemburg) ve Polonya gibi pek çok Avrupa ülkesinde pazar lideri haline gelirken, sektörde 10 binden fazla yeni iş imkanı oluşturdu. Şirketi, sadece 2018 yılında Avrupa ve ABD’de 45 milyon kişi tercihi etti.

Daha çok çift katlı otobüslerle hizmet veren FlixBus, Avrupa'da 1 avrodan başlayan fiyatlarla bilet satıyor. Şirket seferlerinde muavin bulunmazken, seyahat esnasında yolculara herhangi bir ikram da yapılmıyor.

'Uygun maliyetli, yüksek kaliteli bir seyahat deneyimi sunacağız'

FlixMobility Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Jochen Engert ise şirketin resmi sitesinde yer alan anlaşmaya ilişkin değerlendirmesinde, "Kamil Koç’u ailemize katarak Türkiye seyahat pazarında yeni bir dönem başlatacağımız için çok heyecanlıyız." ifadelerini kullanmıştı.

Mevcut ürün ve hizmetlerle ilgili yapacakları değerlendirmelerin ardından, müşteri deneyimini iyileştirmek için sefer ağını daha da genişletmeye, veriye dayalı çözümlere ve algoritmalarıyla tarifeleri müşteri taleplerine göre iyileştirmeye odaklanacaklarını aktaran Engert, "Teknoloji platformumuz ve diğer yeniliklerimizle Türkiye’deki otobüs yolcularına uygun maliyetli, yüksek kaliteli ve daha bütüncül bir seyahat deneyimi sunacağız." değerlendirmesinde bulunmuştu.

Etiketler:Kamil Koç otobüs
Yorumlar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha