Yaz rezervasyonlarında büyük kayıp!

Yaz rezervasyonlarında büyük kayıp!
05 Mart 2020, 13:48
Koronavirüs salgını sebebiyle Almanya'da yaz tatili rezervasyonları adeta çöktü.

Almanya'daki yaz tatili rezervasyonları, tüketicilerin koronavirüs endişesi sebebiyle son birkaç hafta içinde önemli ölçüde düştü.

Alman Seyahat ve İş Dergisi Fvw Travel'de yer alan habere göre TDA satış endeksi, Ocak ayının ilk haftasında 100 puandan yılın üçüncü haftasında 180'e yükseldi, ancak Şubat sonunda 85 puana geriledi. Rezervasyonlar, Şubat ayının son haftasında geçen yılın aynı haftasına göre % 37 oranında düştü.

TDA rakamlarına göre neredeyse tüm destinasyonlar zayıf talepten etkilendi. En çok düşüş Batı Akdeniz (% -42) ve ardından Orta ve Güney Amerika (% -40), Kuzey Amerika (% -37), Asya / Avustralya (% -34), Doğu Akdeniz ve Afrika (her ikisi de% -33) ) ve Karayipler (-30%)'de yaşandı. Avrupa yakındaki destinasyonlara tatil rezervasyonları dahi üçte bir oranında azaldı.

Şubat ayında Alman acentaların satış gelirlerinde % 23,3'lük düşüş yaşandı. Uçak bileti satışları % 37 oranında düştü. Avrupa'nın en büyük tur operatörü TUI Group, geçtiğimiz hafta rezervasyonlarda keskin bir düşüş olduğunu açıklamıştı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha