Yassıada oteli açıldı... ETS Tur'da oda fiyatları ne kadar?

Yassıada oteli açıldı... ETS Tur'da oda fiyatları ne kadar?
17 Ağustos 2021, 08:48
27 Mayıs darbesinden sonra Bayar, Menderes ve DP’lilerin yargılandığı ve geçen yıl “Demokrasi ve Özgürlük Adası” olarak açılan Yassıada’ya yapılan otel rezervasyon almaya başladı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un sahibi olduğu ETS Tur’un sitesinde de de Yassıada otelinin oda fiyatları satışa açıldı.

27 Mayıs darbesinden sonra Bayar, Menderes ve DP’lilerin yargılandığı ve geçen yıl “Demokrasi ve Özgürlük Adası” olarak açılan Yassıada’ya yapılan otel rezervasyon almaya başladı.

Müze, kongre salonu ve caminin olduğu adada “demokrasi” temalı kongre ve toplantılar için gelen misafirlere yönelik olarak inşa edildiği duyurulan otelin adı “Katre Island Hotel”.

Otelin tanıtım yazısı bir turistik otelden farksız:

“Deniz, baştan çıkarıcı yüce bir güç… Görkemli Marmara Denizi’nin ortasında yer alan Katre Island Hotel’de hayatı uyum içinde yaşıyoruz. Bakışlarınızı sonsuz maviye çevirin ve içinizi denizin taze tuzlu kokusuyla doldurun. Kalbinizi ve ruhunuzu doğanın senfonisine, martı seslerine ve kayalara çarpan dalgaların ritmine açın; senfoninin bir parçası olun.”

Oda fiyatları 1.383 TL'den başlıyor

Serbestiyet'ten Mustafa Ali Aykol'un haberine göre işletmesini Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş.nin yaptığı otel 125 odadan oluşuyor ve otelde kapalı yüzme havuzları, spa, ve sauna da bulunuyor.

Demokrasi ve Özgürlükler Adası’na inşa edilen dev lüks otele rezervasyonların yapıldığı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un sahibi olduğu ETS Tur’un sitesine göre oda fiyatları 1,383 TL’den başlıyor ve 2,025 TL’ye kadar yükselebiliyor.

Otelin Kral Odası’nın fiyatı ise ETS tur sitesinde iki kişi için 76 bin TL’ye kadar çıkabiliyor.

Yorumlara göre otel çoğunluğu yabancı misafirlerini ağırlamaya başladı.

Otelin kendi internet sitesinde bulunan “Hakkımızda” kısmında şu ifadeler yer alıyor:

“Marmara’nın kalbinde eşsiz bir keşif olan Katre Island Hotel, nazik hizmete ve sıcak misafirperverliğe değer verenler için eşi benzeri olmayan bir destinasyondur. Katre Island Hotel, İstanbul’un dışında ama bir o kadar da yakın ideal konumuyla iş dünyasına benzersiz bir konaklama deneyimi sunuyor.

Şehrin koşuşturmacasının dışında, hayatın çok daha kolaylaştığı özel bir ada var. Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda yer alan Katre Island Hotel’de İstanbul’un silüetinin ve Marmara Denizi’ne bakan Prens Adaları’nın nefes kesen manzarasının keyfine varacaksınız.

Yoğun yaşamdan kaçışınızda adanın harikaları sizi bekliyor. Katre Island Hotel’in ilham verici atmosferinde, hayatı farklı bir şekilde değerlendireceksiniz. Uçsuz bucaksız mavinin ve büyüleyici yeşilin muhteşem manzarasına bakan İstanbul Restaurant’ta romantik bir akşam yemeği yiyebilir ya da Fener Bistro’da sakin bir akşam yemeği deneyimi yaşayabilirsiniz. Katre Island Hotel, misafirlerine farklı etkinliklere ev sahipliği yapma ve adada konaklama imkânı sunarken, aynı zamanda gözlerden uzak bu adayı tam anlamıyla deneyimlemenizi de sağlıyor."

Yorumlar
Birisi
20 Ağustos 2021, Cuma 12:36
Otellere tek yetkililik verenler, vergilere ve tursab aidatlarına da tek yetkililik versinler. Benim satamadığım odaların vergisini, aidatini da satan odesin...
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha