Yakup Demir: Neredeyse yüzde 100 doluluğa ulaştık

Yakup Demir: Neredeyse yüzde 100 doluluğa ulaştık
30 Haziran 2022, 12:22
Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir yaz sezonundaki son durumla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir, bayram tatilinin 9 gün olarak kesinleşmesinin ardından rezervasyonlarda büyük artış yaşandığını söyledi.

Hafta sonları neredeyse yüzde 100 doluluğa ulaştık

Demir, "Önümüzdeki hafta bayram haftasına girmiş olacağız. Okulların tatil olması ile birlikte yoğunluklarımız artmaya başladı. Hafta sonları neredeyse yüzde 100 doluluğa ulaştık. Hafta içleri ise yüzde 70-80 gibi bir doluluk oranımız var. Bayram rezervasyonlarında talepler oldukça yüksek. Bayram ile birlikte okullar açılıncaya kadar yoğun bir sezon bekliyoruz" diye konuştu.

Bu sene ilk defa Avrupa'da çalışan başka ülkelerin gurbetçilerinin de tatil için Çeşme'ye geldiğini açıklayan ÇEŞTOB Başkanı Demir, "Sadece bizim gurbetçilerimiz değil, İran, Irak, Azerbaycan, Tunus Fas gibi ülkelerden, Avrupa'da yaşayıp, çalışan gurbetçiler, Türkiye'ye ve Çeşme'ye gelmeye başladı. Bu sene ülkemizde farklı bir turizm çeşitliliği olmaya başladı. Bu konuda mutluyuz. Dış turizmden aldığımız pay, yüzde 50-60'ın üzerine çıkmış durumda" diye belirtti.

Dövizdeki oynamaların iç piyasada kısmen etkili olduğunu da belirten Demir, "Dövizdeki hareketlilik nedeniyle, iç piyasada biraz daralma oldu; ama son günlerdeki dolar kurunun biraz aşağı inmesi, yeniden hareket sağladı. Bayramla birlikte, Eylül ayı ortalarına kadar, 2019 rakamlarına ulaşacağımızı, hatta bir tık üzerinde kapatacağımıza inanıyoruz" şeklinde konuştu.

Yorumlar
Busezon
01 Temmuz 2022, Cuma 04:18
Neredeyse % 100 doluluk oranınız var demekki % 90 veya üzeri doluluk oranınız var bu güzel,şindi o eksik kalan kısım icin yani % 10 luk kısım içinde gider devletten destek istersiniz ??????????
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha