Yabancı otel markaları kendi sertifikalarını oluşturuyor

Yabancı otel markaları kendi sertifikalarını oluşturuyor
12 Mayıs 2020, 11:13
Accor Otel Grubu ve test, gözetim ve belgelendirmede şirketi Bureau Veritas, işletmeleri yeniden hizmete açmak üzere uygun sağlık standartlarının ve temizlik protokollerinin sağlandığını belgelemek için birlikte bir sistem geliştirecek. Accor Otel Grubu ve Bureau Veritas bu sistemi hayata geçirmek için güçlerini birleştirdi.

Fransa merkezli otel zinciri Accor Otel Grubu, test, gözetim ve belgelendirme şirketi Bureau Veritas ile iş birliği gerçekleştirerek otelcilik ve restoran endüstrisinin dönüşünü destekleyen, yeni hijyen standartlarına dayanan bir sertifikalandırma sistemi çıkarıyor. Bu doğrultuda tasarlanan bir sistem geliştirmek üzere Accor Otel Grubu ve Bureau Veritas global düzeyde güçlerini birleştirdi.

Yeni hijyen standartları getirecek proje için tasarlanan sistem üzerinde doktorlar ve epidemiyologlar birlikte çalışıyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid- 19) salgını çerçevesinde işletmeler yeni sağlık standartları ve temizlik protokolleri ile yeniden hizmete açılacak. Yeni sistem somut olarak otelcilik sektöründeki tüm paydaşların kullanımına sunulan operasyonel bir rehber olacak. Bu sayede hem konuk hizmet alanlarında hem de arka ofis ve yemek alanlarında yetkililer tarafından (Dünya Sağlık Örgütü, Sağlık Bakanlığı vb.) önerilen sağlık ve güvenlik önlemlerinin titizlikle uygulanması sağlanacak.

Accor Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Frank Gervais iş birliği hakkında şunları söyledi: " Accor'un DNA'sında ve yaptığımız işin kalbinde tüm misafirlerimizi karşılamak, korumak ve layıkıyla ilgilenmek yer almaktadır. Bugün, çalışanlarımıza, misafirlerimize ve partnerlerimize mümkün olan en iyi karşılamayı sunacağımızın güvenini vermek her zamankinden daha fazla gereklidir.

Misafirperverlikte Avrupa lideri olarak, en yüksek standartlara uyarak ihtiyaçları temin etmek, sağlık ve güvenlik önlemlerini alarak desteklemek bizim görevimizdir. Bureau Veritas ile bu güce öncülük etmekten ve tüm paydaşlarımıza sunmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Bureau Veritas Afrika & Fransa CEO’su Jacques Pommeraud ise iş birliği ile ilgili olarak şunları ekledi: “Yaklaşık 200 yıldır, Bureau Veritas'ın misyonu bir güven dünyası şekillendirmek oldu. Bu etiketle bugün sağlık ve güvenlik açısından toplumumuzun güncel beklentilerini karşılama yeteneğine sahibiz. Ayrıca bu tanımla, otelcilik ve restoran endüstrisinin güvenle yeniden açılmasına katkıda bulunacağız. Accor ile ilk başta Fransa'da ve daha sonra tüm Avrupa ülkelerinde çalışmaktan gurur duyuyoruz. Bu yaklaşım sektördeki her şirkette Bureau Veritas tarafından sertifikalandırılma talebi oluşturabileceği için tüm sektöre fayda sağlayacaktır”.

Yorumlar
BAYHAN KANUĞ
12 Mayıs 2020, Salı 12:10
Bu sistem içinde sistem yaratmak demek. Gene yabancının parası yabancıya gidecek. Bakanlık engel olmalı
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha