Volkan Büyükhanlı: Oda fiyat ortalamamız 650 Euro'yu buldu

Volkan Büyükhanlı: Oda fiyat ortalamamız 650 Euro'yu buldu
05 Ağustos 2019, 00:55
Bodrum'daki Caresse a Luxury Collection Resort & Spa'nın yatırımcısı Büyükhanlı Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Büyükhanlı turizm sektöründeki hedefleriyle ilgili bilgiler verdi.

Büyükhanlı Grup 2015 yılında Bodrum Asarlık mevkiindeki 150 milyon dolarlık lüks oteli Caresse a Luxury Collection Resort & Spa'yı hizmete almıştı. Büyükhanlı Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Büyükhanlı Milliyet Yazarı Şükrü Andaç'a değerlendirmelerde bulundu.

3 otelde 1.500 kişiye istihdam

Bodrum'daki Caresse Resort dışında uzun süreden bu yana Antalya’da her şey dahil konseptli Justiniano Hotels ve Jacaranda Hotels adlı iki otellerinin olduğunu belirten Büyükhanlı, “Biri 350 diğeri 850 yataklı olmak üzere toplam 1.200 yatak kapasiteli. Grup olarak 1.500 kişiye istihdam sağlıyoruz” dedi.

“W Hotel” olmasını istedik bir üst seviyesini verdiler

“Otelimizin işletmesi için W Hotel’i arzuluyorduk ancak Marriott yetkilileri projeyi gördüğünde buranın daha üst seviyede olduğunu ifade ederek , yurtdışındaki örneklerinde (Mikanos, Santorini, Sardunya) 1.500-2.000 euro geceleme fiyatları olan Luxury Collection’ı önerdiler” diyen Büyükhanlı şunları anlatıyor:

“Sardunya Adası’nda gidip gördük, kararımızı verdik ve Luxury Collection’un ülkemizdeki ilk oteli Caresse oldu. Bu temmuz oldukça iyi geçti, yüzde 80 üstü doluluklar var, ağustosta yüzde 98’leri gördük. Ortalama geceleme fiyatımız 650 euro (geçen yıla göre yüzde 20 artış var), en pahalı geceleme fiyatımız ise 5 bin euro. THY Bodrum’a çok önem veriyor bu bizi memnun ediyor. THY Bodrum’a ne kadar çok destek verirse Bodrum’un şansı artıyor.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha