Vize kolaylığıyla kapılarını turistlere açıyor

Vize kolaylığıyla kapılarını turistlere açıyor
27 Mart 2023, 08:32
Yıl boyunca dünyanın her yerinden turist ve ziyaretçiler ağırlayan Suudi Arabistan Krallığı, ziyaretçileri için daha fazla imkan sağlamaya çalışıyor.

Krallığın geçtiğimiz günlerde ziyaretçilerine sunduğu kolaylıklar ve imkanlar arasında yer alan ücretsiz Stopover vizesi, tarihi turizm e-Vizesinden daha fazla sayıda ülkeye açık ve Suudi Arabistan'ın daha erişilebilir hale getirmek için yaptığı son hamle arasında bulunuyor.

Suudi Arabistan, eylül ayında uygulamaya konulan Stopover vizesinin yanı sıra sistemine ek olarak Körfez İşbirliği Konseyi ülkelerinde ikamet edenlerin belirli mesleklere ihtiyaç duymadan elektronik olarak ziyaret vizesi almalarını sağladığını duyurdu.

Ayrıca, Suudi Arabistan 2022 yılında umre yapmaya da imkan sağlayan "kişisel ziyaret vizesi" düzenlenmeye başladığını duyurdu. Söz konusu vizeyle ziyaretçilerin Suudi Arabistan'daki tanıdıklarını ziyaret etmesine, Mekke ve Medine dahil olmak üzere ülkenin çeşitli şehir ve bölgelerine gidebilmesine, umre yapmalarına, dini ve tarihi yerleri gezmelerine ve kültürel etkinliklere katılmalarına imkân tanınacağını belirtti.

Transit vize, Suudi havayollarıyla seyahat eden yolcuların, nihai varış noktalarına ulaşmadan önce Suudi Arabistan'a girmelerine ve orada dört güne kadar kalmalarına, turistik yerleri ziyaret etmelerine, etkinliklere katılmalarına ve umre ibadetlerini gerçekleştirmelerine izin verdiğinden Krallıktaki turizm hareketinde önemli bir sıçrama yaptı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha