Virüs şüphesi...THY uçağından Ankara'ya acil iniş!

Virüs şüphesi...THY uçağından Ankara'ya acil iniş!
25 Şubat 2020, 14:15
Türk Hava Yolları’nın (THY) Tahran-İstanbul seferini yapan TK879 sayılı uçağı, Koronavirüs şüphesiyle Ankara Esenboğa Havalimanı’na indi.

Edinilen bilgiye göre, uçakta 132 yolcu bulunurken, 12 yolcunun ateşinin yüksek olduğu ortaya çıktı Habertürk’ün Ankara Bürosu’nun edindiği bilgilere göre, THY’nin Tahran-İstanbul seferini yapan uçağı Koronavirüs şüphesiyle Ankara Esenboğa Havalimanı’na indi.

12 yolcunun sınır olarak belirlenen değerin üzerinde çıktığı belirlenirken, 17 yolcu şüpheli olarak belirlendi. Diğer yolcuların ateşlerinin ölçülmesi devam ediyor.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yayımlanan talimatla Türk şirketlerinin yalnızca İran’dan sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının taşınmasına izin verilmişti. Bu talimat doğrultusunda Covid-19 şüphesiyle karantinaya alınan yolcunun Türk kimlikli olma olasılığının yüksek olduğu belirtildi.

14 gün gözlem altında tutulacaklar

Tahliye edilen Türk vatandaşları 14 gün süreyle gözlem altında tutulacak. Uçakta bulunan 132 Türk yolcu ve mürettebat ilk kontrollerinin ardından karantina süreçleri için daha önce boşaltılmış ve karantina hastanesi olarak hazırlanmış olan Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesine nakledilecek.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha