Veli Çilsal, Anı Tur’un sektöre döneceği tarihi Turizm Meclisi TV’de açıkladı

27 Nisan 2021, 16:07
Sektörde yaşanmaya başlanan riskler nedeniyle 2018 yılında faaliyetlerine ara veren Anı Tur’un sahibi Veli Çilsal, Turizm Meclisi TV’ye önemli açıklamalarda bulundu.

Anı Tur’un pandemiden önce faaliyetine ara vermesini “her musibette bir hayır vardı” sözleriyle ifade eden Veli Çilsal, “Yaşadığımız süreç kendimizi daha iyi sorgulamamıza, mevcut yüklerimizden arınmamıza ve daha sağlıklı düşünmemize neden oldu” dedi.

2022 yılında döneceğiz

Anı Tur’un iş ortaklarına ve tüketiciye herhangi bir borcu kalmadığını ileri süren Veli Çilsal, sektöre geri dönüp dönmeyeceklerine ilişkin olarak da şunları söyledi: “2021 yılında dönmeyi planlıyorduk ama pandemi uzayınca vazgeçtik. 2021 yılının kasım ve aralık aylarında faaliyetlerimize başlayıp, 2022 yılında Anı Tur olarak döneceğiz” dedi.

“Ayakta kalanları tebrik ediyorum”

Seyahat acentacılığının çok zor günler yaşadığını anlatan Veli Çilsal, sektörün, şanssız, sahipsiz ve korumasız bir dönem geçirdiğini belirterek şunları söyledi: “Acentaların ayakta kalabilmesi bir mucize, kalanları da tebrik ediyorum” dedi.

“Dijital alanda önemli yatırımlar yaptık”

Djital alanda ciddi yatırımlar yaptıklarını açıklayan Veli Çilsal, dijitalleşmeye seyahat acentaların sektördeki varlıklarını sürdüremeyeceğini ileri sürdü.

“Pronto’yla nihai bir sonuca varamadık”

Sektör kulislerinde konuşulan “Prontotour ile ortaklık” söylentilerine ilişkin soruyu da şöyle cevapladı: “Ali benim çok sevdiğim bir kardeşim. Kendisiyle iş konusunda fikir alışverişi yaptık. Nasıl yaparız nasıl ederiz, Mevcut durumu, Pronto’nun durumunu konuştuk. Ne olabilir, İnsanlar yanlış algıladı. Belki o seviyelere kadar konuşmuş olabiliriz ama, nihai sonuca varan bir durum olmadı. Prontoya her zaman desteğe hazırım. Her zaman yanındayım. Çok sevdiğim ve sektörde de sevilen bir arkadaşımız. Başına da sıkıntılı bir iş gelsin istemem.”

Yorumlar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha