'Vebali Bakan Ersoy'da olacak'

'Vebali Bakan Ersoy'da olacak'
28 Eylül 2019, 10:00
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Av. Cavit Arı, Antalya Kemer'de sahile yakın arazilerde imar değişikliği yapılarak otel alanına çevrilen alanlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Av. Cavit Arı, Kemer Gözcü Gazetesi’ni ziyaret etti. Ziyarette değerlendirmelerde bulunan Arı, korunması gereken Kemer'de hiçte uygun olmayan yerlerin turizm alanı ilan edildiğini duyduklarını söyledi. Çok sayıda oteli olan bölgenin artık yeni bir oteli altyapısıyla kaldırması mümkün olmayacağını belirten Arı, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’u göreve davet etti.

'İşletme sahibi gibi değil Bakan gibi hareket etmeli'

CHP Milletvekili Arı şöyle konuştu: “ Bakan Mehmet Ersoy'un bir işletme sahibi olmaktan çıkıp Kültür ve Turizm Bakanı olduğunu hissetmesi gerekiyor. Türkiye’de turizm alanlarının nasıl korunacağını esas almalı. Eğer bu konuda bakan net tavır alamıyorsa, hatta bu tahsislere önderlik yapmışsa kusura bakmasın bundan sonra adı sadece ‘turizme bakan’ birisi olarak anılır ve geldiğiyle gittiğiyle bir olur. Biz turizme sadece uzaktan bakan birisini istemiyoruz. Kemer, Antalya ve Türkiye turizminin gerçek bir bakanın istemekte ve biz ondan turizm değerlerini koruyan bu değerleri öne çıkarmaya çalışan birisi olması gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Çünkü Türkiye gerçekten dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biridir, Kültür ve Turizm Bakanı da eğer bu olaya bir şekilde dahil olmuşsa bence çok büyük bir yanlış içerisinde olduğunu ifade etmek istiyorum”

‘Vebali kendisinde olacak’

Bu konuda zaten Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yazılı soru önergesi verdiğini hatırlatan Arı, “Kültür ve Turizm Bakanı olarak bu konunun ivedilikle düzeltilmesi gerektiğini ve bilhassa gerek şahsının gerek bakanlığının bu tahsisin önlenmesi konusunda mücadele etmesi gerektiğine işaret etmiştim. Kaldı ki bir turizmci bir işletmeci turizminden kazanç elde eden birisi ve bakan olarak tüm vebal kendisi üzerindedir. Yani bundan sonra yaşanacak olan tüm vebali kendisinde olacaktır. Ayrıca Kemer’de başta kaymakam olmak üzere tüm kurumları, sivil toplum örgütleri ve siyasileri bu konuya karşı çıkmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha