Varan Turizm yollara dönüyor...

Varan Turizm yollara dönüyor...
09 Temmuz 2020, 10:19
2016'de seferlerini durduran, 2017'de de iflasını açıklayan otobüs firması Varan Turizm yeniden yollara dönüyor. Şekerbank tarafından marka hakkı satışa çıkarılan Varan, Kemal Soğancı ve ortağı Abdullah İslamoğlu tarafından yaklaşık 5 milyon TL'ye satın alındı.

Şehirlerarası yolcu taşımacılığının öncü markalarından Varan Turizm, yollara geri döndü. Şirket ilk etapta İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa merkezli seferlerle yeniden hizmet vermeye başlayacak. 2020 sonunda yaklaşık 200 milyon TL’lik toplam yatırıma erişerek 100 otobüslük bir filo büyüklüğüne ulaşmayı hedefliyor.

Dünya'dan Erkan Can'ın verdiği bilgilere göre, bu yılı hazırlık yılı olarak ilan eden şirket, bu yılki ilk otobüs yatırımı olan 16 adet MAN teslim aldı. MAPAR’dan alınan otobüsler yarın itibariyle seferlere başlayacak. Teslim törenine Varan Turizm Yönetim Kurulu Üyeleri Kemal Soğancı ile Varan Turizm CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Erdoğan katılarak Varan’ın yeniden sektöre dönüşüne yönelik hedefleri, yeni normalleşme süreci ve şirketin sonrasındaki hedeflerini açıkladı.

Yıl sonuna kadar 1.5 milyon yolcuya hizmet vermeyi planlıyor

Varan Turizm'i üç yıl içinde en fazla yolcu taşıyan ilk üç markadan biri haline getirmeyi amaçladıklarını belirten Varan Turizm CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Erdoğan, “İlk etapta yaklaşık 80 milyon TL değerinde otobüs ve 20 milyon TL’lik alt yapı ile toplamda 100 milyon TL’lik bir yatırımla seferlerimize başlıyoruz. Hedefimiz; 2020 sonunda 200 milyon TL’lik toplam yatırıma erişerek 100 araçlık filo kurarak yıl sonuna kadar 1.5 milyon yolcuya hizmet verebilmek. Tabi pandemi sürecinin de etkisiyle bu yılı bir hazırlık yılı olarak kabul ediyoruz. Bu nedenle bizim önceliğimiz otobüs ve sefer sayılarından ziyade varan yolcusunun memnuniyetini, onların güvenliğini ve sağlığını korumak” dedi.

Yorumlar
Tevhid Acar
13 Temmuz 2020, Pazartesi 09:29
Piyasada yokluğu bugüne kadar doldurulamayan VARAN daha da konforlu olarak hizmet verecektir inancındayım.
Muray
11 Temmuz 2020, Cumartesi 10:02
Milletimiz için vatanımız için ve en önemlisi otobüs yolculuğu önder ve liderlerinden (varan turizm) adına hayırlı olsun yaptığınız yatırım adina sizleri tebrik ederim (rent ) Boş konuşma hedef demek gittiğin yolda başarı demek
rent
09 Temmuz 2020, Perşembe 11:09
böyle bir yatırım için daha uygun zaman seçilemezdi.nasıl ulaşacaklar acaba hedeflenen rakamlara çok merak ediyorum
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha