Var edenler desteklensin!

Yılmaz Keleş
Yılmaz KeleşTurizm Ajansı Yazı İşleri Müdürü
02 Aralık 2018, 21:59
Kimi yatırımcılar vardır destinasyonları var eder; kimi yatırımcılar da vardır ki var olan destinasyonları yok eder…

Bazı yatırımcılar vardır, gittikleri bölgeyi ihya ederler; bazıları da vardır ki, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un da söylediği gibi ellerine verileni “murdar” ederler.

Dedeman, ihya edenlerden…

Bunun en güzel ispatı da Erzurum Palandöken. Bölgede hiçbir altyapı yatırımı yokken, dönemin Erzurum Valisi Mehmet Ağar’ın teşvikiyle taşın altına elini koyan Dedeman Ailesi, otel yapmanın ötesine geçerek bir destinasyonu var etmeyi başardı.

İki otelini de yenileyecek

Bölgede Dedeman Palandöken ve Dedeman Ski Lodge olmak üzere iki oteli bulunan Dedeman Grubu, otellerin üzerinde bulunduğu arazilerin tahsis süresi uzatıldıktan sonra, her iki otelini de baştan aşağı yenileyerek üst gelir grubundan kayak turistini bölgeye çekmeyi hedefliyor. Dün olduğu gibi bugün de bulunduğu destinasyonu var etmek için çalışan Dedeman, uzun yıllar daha Palandöken’in lokomotifi olacak gibi görünüyor.

Bir de uyarım var…

Geçtiğimiz aylarda Sivas’ta sağlık turizmiyle ilgili düzenlenen bir toplantıda, başka bir kış turizmi yatırımcısı, kendi söylemiyle Sivas Valisi’nden “Kız ister gibi” Yıldız Dağı Kayak Merkezi’ni istemiş.

Evet, isteyebilir! “Bir kızı bin kişi ister bir kişi alır” atasözündeki bin kişiden biri olmak hakkıdır da… Fakat asıl mesele, kızın verileceği o bir kişiyi doğru seçmektir. Bunun da en güvenilir yolu, lafına değil, icraatına bakmaktır.

Not: Yazının sorumluluğu yazarına aittir. www.turizmajansi.com ile bağlantı kurulamaz; doğacak hukuki sonuçlardan site sorumlu değildir.
Yorumlar
Zafer Cengiz
04 Ocak 2019, Cuma 12:05
Toplumsal olayları anlamak için "tarafları birey yerine koymak" güzel de.. Bunlarına ortak yaşam sürdürdükleri Destinasyon açısından kuş gözüyle bakılınca.. Ormandaki tüm çelişkiler açığa çıkmaz mı?
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha