Van valisi ve milletvekili uçuş sayısının artırılması için THY ile görüştü

Van valisi ve milletvekili uçuş sayısının artırılması için THY ile görüştü
02 Ağustos 2023, 00:31
Uçak seferlerinin yetersizliğini protesto eden Vanlıların feryadı sonunda duyuldu.

Van Valisi Ozan Balcı ve Milletvekili Kayhan Türkmenoğlu, Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu başkanı Ahmet Bolat'ı ziyaret etti. Görüşmede, şehre yönelik sefer sayısının yetersizliği ve Vanlıların beklentileri iletildi.

Sorunla ilgili geçtiğimiz günlerde, Van'a Vefa Platformu ve TÜRSAB Doğu Anadolu BTK öncülüğünde bir araya gelen Vanlılar Ferit Melen Havalimanı otoparkında basın açıklaması yapmıştı.

Turizm sektörünü de olumsuz etkiliyor

Uçuş yetersizliğinin turizm sektörünü de olumsuz etkilediğini açıklayan TÜRSAB Doğu Anadolu BTK Başkanı Cevdet Özgökçe, konuyla ilgili şunları söylemişti: "Van'a uçak sefer sayısının yetersizliği her kesimi çok ciddi şekilde etkilemeye başladı. Acil işi olan insanlar, iş dünyası, tatil planlayanlar kısaca tüm Vanlılar uçak yetersizliği sebebiyle ciddi mağdur durumda. Vanlılardan her gün onlarca telefon alıyoruz uçuş yetersizliğiyle ilgili. Vanlı turizmciler olarak bizde çok mağduruz. Geçmişte her yıl metropol şehirlerden Van'a 40-50 kültür turu yapıyordum. 150-200 kişilik grupları kültür turu için Van'a getiriyordum. Ama 3 yıldır Van'a bir tane kültür turu dahi yapamadık. Uçak olmayınca turisti nasıl getireceksiniz."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha