Vali turizm yatırımcılarına seslendi: Gelecek yıl göl manzaralı olacağız...

Vali turizm yatırımcılarına seslendi: Gelecek yıl göl manzaralı olacağız...
10 Ağustos 2019, 09:42
Batman Vali Hulusi Şahin, Ilısu Barajı’nın su tutmaya devam ettiğini belirterek, 2020 yılının başında kentin göl manzaralı olacağını söyledi.

Ilısu Barajı’nın su tutmaya başlamasıyla birlikte oluşacak baraj gölünün kentte turizm açısından birçok fırsatı beraberinde getireceğini ifade eden Batman Valisi Hulusi Şahin, “Hasankeyf, balon, yamaç paraşütü, su sporları, tekne gezileri ile turizm kenti olacak. O hat üzerinde, Dicle Vadisi’nde güzel kanyonlar var. Tekneyle buralara gezi düzenlenebilir. Hatta Üniversite Kampüsüne kadar tekneyle gelinebilecek. Yaz başında, gölü olan bir şehir olacağız.” diye konuştu.

“Küçük ve kaliteli otellere ihtiyaç var”

Gelişmelerin Batman’ın turizmine olumlu yönde yansıyacağını ileri süren Vali Şahin, ketnit turizm yatırımları konusundaki potansiyeline dikkat çekerek, “Yatırımcılara otel tavsiyesinde bulunuyorum. Yatak kapasitesi az, kaliteli, 4–5 yıldızlı otel sayısını arttırmamız lazım. Hasankeyf’e güzel bir otel geliyor. Orada büyük bir potansiyel var. Batman’a da bu şekilde oteller yapılabilir” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha