Vali Ozan Balcı: Tokat misafir etmez, ağırlar…

Vali Ozan Balcı: Tokat misafir etmez, ağırlar…
21 Haziran 2019, 15:14
TravelShop Turkey’in B2B organizasyonunda konuşan Tokat Valisi Ozan Balcı, Tokatlıların konukseverliğinin turizm açısından önemli bir avantaj olduğunu ifade ederek, “Tokat, gelen konuklarını misafir etmez, ağırlar” dedi.

Tokat Valiliği himayesinde, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı ve TravelShop Turkey tarafından düzenlenen gastronomi turizmi ‘workshop’u Tokat Dedeman Otel’de başladı.

B2B workshop’un açılışında konuşan Tokat Valisi Ozan Balcı, kentin ekoloji ve gastronomi turizmi açısından önemli bir potansiyele sahip olduğunu söyledi.

Tokat’ta turizmin “Göze, gönle ve damak zevkine” hitap ettiğini söyleyen Vali Ozan Balcı sözlerine şöyle devam etti: “Ben bunları, ilin valisi olduğum için söylemiyorum. Objektif olarak görüp yaşadığım için söylüyorum.

Bizim kültürde bir misafir etmek bir de ağırlamak vardır. İkisi de farklı kavramlardır aslında. Misafir etmenin içinde biraz mecburiyet ve gereklilik olabilir. Tokat’ta ise ağırlama vardır. Ağırlama bütün benliği ve kültürü ile gönlünü açmak demektir. Tokat konuklarını misafir etmez ağırlar. Bu özelliğinin de Tokat’ın turizmde önemli bir avantaj olduğuna inanıyorum.

Diğer yandan sizlere ev sahipliği yapmaktan Tokatlı hemşerilerim adına büyük mutluluk duyuyorum. Organizasyonu gerçekleştiren Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, Dedeman Otel ve TravelShop Turkey’in sahibi Murtaza Bey’e teşekkür ediyorum”

“Murtaza Bey çok önemli bir iş yaptı”

Tokat’ta turizmin gelişebilmesi için önce insanların inanması gerektiğini savunan Vali Balcı, “İnsanlar görmediği ve tanımadığı şeylere inanmazlar. TravelShop Turkey’in sahibi Murtaza Bey de bu anlamda çok önemli bir iş yaptı. Kendisine ayrıca teşekkür ediyorum. Yaptığı faaliyetin Tokat’ın turizmine ve kültürüne katkı sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha