Vali acenteleri uyardı: Uyanık olmalısınız

Vali acenteleri uyardı: Uyanık olmalısınız
27 Eylül 2017, 11:25
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz; “TÜRSAB acentelerinin uyanık olması lazım… Afyon’daki acentelerimizin Hac ve Umre’nin dışında gerçek anlamda turizme katkı ve çalışmaları da olmalıdır” dedi.

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Sandıklı Park Otel’de düzenlenen Termal Turizm İstişare Toplantısı’na katıldı.

Sandıklı Park Otel’de düzenlenen Afyonkarahisar Termal Turizm İstişare Toplantısı’na Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mehmet Tanır, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Dumlupınar Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Bilal Şenel, kentteki termal otel sektör temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

afyonkarahisar.com’da yer alan habere göre, toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mustafa Tutulmaz; acenteların uyanık olmasının gerekli olduğuna dikkat çekti.

Vali Tutulmaz, “Belki yurtdışından gelecek aktarma yolcuları için ya da doğrudan Zafer Havaalanı’na gelebilecek uçuşlar için havaalanı daha caziptir. Ancak Ankara, İzmir, İstanbul’a yakın mesafede olmamız dolayısıyla buranın biraz daha havaalanı tercihinin az olduğunu görmekteyiz. Bu konuda çalışmamız gerekiyor. TÜRSAB acentelerinin uyanık olması lazımdır. Acentelerimizin Hac ve Umre’nin dışında gerçek anlamda turizme katkıları dışında çalışmaları olmalıdır. Gerçekten Dünya’da turizm çoğunlukla Acenteler üzerinden yapılmaktadır. Şu anda Afyonkarahisar’a gelen ziyaretçiler bireyseldir. Bunu da internet ve telefon üzerinden yapılmaktadır.” dedi.

24 bin yatak kapasitesi

Afyonkarahisar’daki otellerin 24 bin yatak kapasitesine sahip olduğuna dikkat çeken Vali Tutulmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunun 7 bine yakını 5 yıldızlı yatak kapasitesidir. Önümüzdeki dönemde sözleşmesi yapılmış plan ve proje aşamasında olanlar le 36 bine çıkacaktır. Gerçekten bu güzel bir yatak kapasitesidir. Aslında birçok alanda yeni turizm imkanlarını beraberinde getiriyor. Kongre Turizmi 5 yıldızlı otellerimiz ile önemli bir kaynağı olabiliriz. Bu alanla ilgili gelişmeler var ama bu alanda biraz daha tanıtımlarımızı artırmamız gerekmektedir” dedi.

“Spor turizminde atağa geçeceğiz”

Fuarların katkısı Afyon’a yeni spor kulüplerinin geleceğini de sözlerine ekleyen Vali Tutulmaz, “Biraz daha buraları bu alanda çalışan değişik firmalar ile işbirliği içerisinde cazip hale getirmemiz gerekiyor. Bu yıl bilhassa merkezde 60’a yakın spor kulübünün hazırlık maçları yapılıyor. Bu sayıda giderek artmaktadır. Önümüzdeki yıl bu sayı 2’ye katlayacak ve daha nitelikli takımlar gelecektir. Bizim bu alanda otellerimiz olmasaydı bu takımlarımızı burada misafir edemezdik. Yine benzer şekilde motor sporları alanlar yapılmaktadır. Buna benzer hafta sonu bir motor sporu yapıldı. Başka fuarların yine her geçen gün artmasında otellerimizin önemli katkısı var.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha