Uyanık turistlerin gözü korktu… 3500 dava geri çekildi

Uyanık turistlerin gözü korktu… 3500 dava geri çekildi
21 Temmuz 2017, 13:20
İngiliz tur operatörlerinin asılsız “tatilde hastalandım” davalarına ilişkin mücadelesi sonuç vermeye başladı. Bu davalarla ilgilenen hukuk bürosu 3 bin 500 davayı geri çektiğini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde karara bağlanan asılsız “tatilde hastalandım” davasında, mahkemenin bir İngiliz aileye 52 bin Pound’luk tazminat ödemesine karar vermesinin ardından bu davalara bakan İngiliz hukuk bürosu 3 bin 500 davayı neden geri çektiğini açıkladı.

İngiliz hukuk bürosu Thomas Cook, TUI ve Jet2holidays’e karşı açılan 3 bin 500 davayı geri çektiğini duyurdu.

Hukuk bürosu tarafından yapılan açıklamada, alınan bu kararda bir İngiliz çiftin TUI’ye karşı açtığı ve 24 bin Pound talebinde bulunduğu davanın örnek teşkil ettiği belirtildi.

2011 yılında tatillerini Dominik Cumhuriyeti’nde Gran Bahia Principe Hotel’de geçiren Dennis ve Margaret Wood çifti TUI’ye dava açmıştı. Mahkeme, gösterilen delilleri yeterli bulmayarak; herhangi bir görgü tanığının olmaması nedeniyle bu iddianın kanıtlanmasının zor olduğuna karar vermişti.

İngiliz hukuk bürosunun sözcüsü Ian Bowden, Wood çiftinin TUI’ye açtıkları davanın kendilerine örnek teşkil ettiğini belirterek; 3 bin 500 davayı geri çekme kararı aldıklarını açıkladı.

Diğer yandan İngiliz hukuk bürosu 2016 yılının ortasından itibaren yeni “tatilde hastalandım” davalarına bakmama kararı almıştı.

Hukuk bürosu, Thomas Cook’ a yönelik 1.500, TUI’ye yönelik 1.800, Jet2’ya yönelik ise 200 davayı geri çekti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha