Utopia World Hotel için onay çıktı...Anex'in Türkiye'deki otel sayısı 6 oldu

Utopia World Hotel için onay çıktı...Anex'in Türkiye'deki otel sayısı 6 oldu
08 Kasım 2019, 09:12
Antalya Alanya'daki Utopya Turizm'e ait Utopia World Hotel'in satışına onay çıktı.

Alanya'nın ünlü oteli Utopia World Hotel'in satış süreci tamamlandı. Rekabet Kurulu, otelin TG Anex Tourism Grup'a bağlı Adalı Otelcilik Turizm tarafından alınmasına onay verdi.

2007 yılında inşa edilen ve 559 odanın yanı sıra toplamda 312 adet villa ve binayı da içinde barındıran tesis için 2018 yılın ön satış sözleşmesi imzalanmıştı.

Adalı Otelcilik, turizm, konaklama ve yiyecek hizmetleri alanında faaliyet gösteren Utopia World Hotel'i devralmak için Rekabet Kurumu'na başvuruda bulunmuştu.

KAP'a açıklama yaptı

Utopya Turizm'den Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada Utopia World Hotel'in Adalı Turizm Otelcilik A.Ş. tarafından satın alınmasına ilişkin olarak Adalı Turizm Otelcilik A.Ş. tarafından Rekabet Kurumu'na başvuru yapıldığı hatırlatıldı. Açıklamada " Söz konusu izin başvurusunun 31.10.2019 tarihli toplantıda görüşüldüğü, rekabete aykırılık teşkil etmediğinden ilgili işleme izin verildiği ve 19-37/557-229 sayı ile karara bağlandığı tarafımıza bilgilendirme olarak 01.11.2019 tarihinde tebliğ edilmiştir. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur. " ifadelerine yer verildi.

36 milyon Euro ödeyecek

Anex'in otel markası ATG Hotels bünyesindeki Adalı Otelcilik, Antalya Alanya'daki Utopia World Hotel için Utopya Turizm’le geçtiğimiz Kasım ayında satın alma opsiyonlu kira sözleşmesi imzalamıştı. İki şirket arasında otelin satışına ilişkin yoğun görüşmeler yürütüldü. Uzun pazarlıklar sonrası otelin satışı için anlaşmaya varılmıştı. Buna göre Anex, Utopia World Hotel için Utopya Turizm’e toplam 35 milyon 950 bin Euro ödeyecek. Bu rakamın 4.5 milyon Euroluk kısmını otelin satışı için yasal izinlerin tamamlanıp devir ve teslime kadar olan süreçte otelin işletilmesinden elde edilecek 2019 yılı faaliyet karı oluşturacak.

Anex'in Türkiye'deki 6. oteli oldu

Utopia World Hotel Anex'in Türkiye'deki 6.oteli oldu. Anex Grubun Türkiye'de Selectum Hotel Belek, Asteria Belek, Fastasia Hotel Çamyuva, WOW Bodrum ve Art Hotel adlı 5 oteli var.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha