Ünlü tur operatörü, otellerine aşısız müşteri almayacak

Ünlü tur operatörü, otellerine aşısız müşteri almayacak
20 Şubat 2021, 11:06
Almanya'nın önde gelen tur operatörü, bünyesindeki 35 otelle ilgili yeni bir karar aldı.

Almanya'nın önde gelen tur operatörlerinden Alltours, bünyesindeki otel zinciri Allsun'a yalnızca aşılı misafirleri kabul etmek için çalışmalara başladı.

31 Ekim'den itibaren geçerli olacak

Otellerinin büyük çoğunluğu Mallorca, Girit ve Kanarya Adaları'nda faaliyet gösteren Alltours sonbahardan itibaren 35 Allsun otelinin hepsinde korona aşısı olan misafirleri ağırlayacak. Şirketten Cuma günü yapılan açıklamada aşısız turistleri otellere almama kuralının 31 Ekim'den itibaren uygulanacağı belirtildi.

Konuklarımıza en iyi korumayı sağlamak istiyoruz

Alltours Sözcüsü Thomas Daubenbüchel RTL'ye verdiği röportajda "Konuklarımıza mümkün olan en iyi korumayı sunmak istiyoruz. Geçen yaz otellerimizde zaten çok sofistike bir hijyen ve güvenlik konsepti kullandık ve bu da çok başarılı oldu. Bu, şimdi bu güvenlik konseptinin bir devamıdır ve korona aşısının kanıtlarını da içerecek şekilde genişletilmiştir." dedi.

Otellerindeki tüm çalışanlarının da aşı olacağını belirten Daubenbüchel "Aşılamanın hız kazandığını görüyoruz. Bu yılın en geç dördüncü çeyreğine kadar Almanya'daki tüm insanlara aşı yapılacağını tahmin ediyoruz. Bundan dolayı aşı şartı istemenin makul olduğuna inanıyoruz." dedi.

Etiketler:Allsun Alltours
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha