Ünlü oteli satın aldı, turizmde büyüyecek

Ünlü oteli satın aldı, turizmde büyüyecek
14 Şubat 2022, 08:30
Marriott'un Türkiye’deki en önemli tesislerinden biri olan İzmir’deki Renaissance Otel geçtiğimiz haftalarda el değiştirdi.

130 farklı ülkede 7 binden fazla oteli bulunan Marriott International’ın Türkiye’deki en önemli tesislerinden biri de İzmir’deki Renaissance Otel. 2013’te kurulan, 110 odalı 5 yıldızlı otel geçtiğimiz haftalarda el değiştirdi.

Türkiye’nin önemli sanayi şirketlerinden Oran Şirketler Grubu, İzmir’in en işlek ilçesi Konak’taki oteli bünyesine kattı. Turizmde de yatırımları bulunan Oran Şirketler Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Oran Dünya Gazetesi Yazarı Kerim Ülker'e değerlendirmelerde bulundu.

Otelleri ikiledi, turizmde büyüyecek

Oran, önce ticarete ardından da sanayiye adım attıklarını dile getirerek, “Turizmde ilk yatırımımız 1980 yılında İstanbul’daki 4 yıldızlı Oran Oteli ile başladı. Biz de bu sektördeki yatırımlarımızı büyütme kararı alarak Renaissance’ı bünyemize kattık. Kredi almadan öz kaynaklarımızla gerçekleştirdiğimiz bu satın alma ile turizmde büyümemiz yeni yatırım ve işbirlikleri ile sürecek. Turizm sektöründe de önemli aktörler arasında yer alacağız. Hedefimiz İzmir’imize daha da katkı sağlamak olacak. Daha çok istihdam yaratma ve ülke ekonomisinde söz sahibi olma vizyonuyla hareket ediyoruz. Ekonomiye olan desteğimizi, sanayi ve ticaretle birlikte turizmle de sürecek” dedi.

Türkiye’nin petrol üssü Batman’da petrol istasyonu ile ticarete başlayan Oran Şirketler Grubu’nun hikayesi, yine bu sektörle İstanbul’da devam etti. Dünyaca ünlü markalar Shell ve BP’nin akaryakıt istasyonlarını İstanbul’da peş peşe açan grup, 1986 yılında BTM şirketini kurarak sanayiciliği de başladı. “Türkiye’nin yanı sıra Türk cumhuriyetlerinde ilklere imza atan bir şirketi devreye aldık” diye konuşan Mustafa Oran, “Su yalıtım örtüleri ve shingle üretiminde yıllardır pazarın en büyük oyuncusuyuz. Ardından ısı yalıtım levhaları, shingle çatı örtüleri üretimini Türkiye de ilk defa üreten tesisleri kurduk. Sonrasında ise Levent Kağıt ile kağıt sektörüne girdik” diye devam etti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha