Ünal Üstel: Antalya'da turist var bizde yok

Ünal Üstel: Antalya'da turist var bizde yok
29 Eylül 2020, 10:22
KKTC hükümetini sallayan ‘jet krizi’ ardından istifası istenerek "ayrılan" eski Turizm Bakanı, Ulusal Birlik Partisi (UBP) milletvekili Ünal Üstel, KTV'de katıldığı programda turizmle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

KTV televizyonunda açıklamalarda bulunan KKTC eski Turizm Bakanı Ünal Üstel Covid-19 ortaya çıktıktan sonra, önceleri çoğu ülkenin geçici olarak kapandığını ve tedbirlerini aldığını ifade etti. Ülkelerin yurtdışına çıkmamaları için kendi vatandaşlarına çağrı yaptığını belirten Üstel, " Sonra da halkına bu hastalıkla yaşamaya ve kurallara riayete yönelik bilinçlendirdi. Buraya kadar hükümetimiz bunları yaptı. Bir müddet sonra ekonomik daralma doğal olarak ortaya çıktı. Biz bir ada ülkesiyiz ve bilindiği gibi turizm ‘girdisi’ de önde gelir. Öncelik elbette halkın sağlığıdır. Bunun altını çiziyorum: tedbirler esastır. Tedbirler alınarak dünyaya açılmak şarttır." diye konuştu.

Antalya'da otellerde turist var, bizde yok

Haziran-Temmuz'daki 2 aylık dönemde bile gerek turizmde gerekse kumarhanelerde gerekse de çarşı-pazarda tatmin etmeyen ama ekmek parasını kazanabilen bir durumun olduğunu belirten Üstel, " Dünyaya bakmalıyız. Dünya ne yapıyorsa onu uygulamalıyız. Türkiye’de Antalya da otellerde belli sayıların üzerinde turist var, bizde yok…” diye konuştu. (Kıbrıs Postası)

Etiketler:KKTC Ünal Üstel
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha