Ulusoy'un çizdiği rota ne anlama geliyor?

Yılmaz Keleş
Yılmaz KeleşTurizm Ajansı Yazı İşleri Müdürü
10 Aralık 2016, 14:30

Erken rezervasyon kampanyasının açılış toplantısında, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy'un, dikkatlerden kaçan önemli bir çıkışı oldu. Bakan Nabi Avcı'nın da bulunduğu salona hitap eden Ulusoy, "Önce Türkiye'yi gezin. İlla da yurt dışına çıkmak istiyorsanız Kuzey Kıbrıs'a gidin" dedi.

İlk bakışta Başaran Ulusoy'un tüm doğallığıyla yaptığı rutin konuşmalardan biri gibi görünse de galiba öyle değil...

Önce, geçmiş dönem siyasetçilerin literatüründeki "70 cente muhtaçlık" vurgusunu yaptıktan sonra, Bakanın gözlerinin içine bakarak, mealen "Yurt dışına çıkmayın. Çok çıkmak isterseniz de Yavru Vatan'a gidin. O da kesmezse Tunus'a gidin" şeklinde bir rota belirlerse, bence bunun üzerine düşünmek gerekir.

Hem de, Başaran Bey'in "daldan dala konan" üslubunun düşüreceği ofsayt ihtimaline rağmen... "Ama konuşan TÜRSAB Başkanıydı" deme itirazını da saklı tutarak.

Başaran Bey'den aldığımız karmaşık sinyaller, Hükümet'ten outgoing'e gelecek bir frenin sinyali olarak okunabilir mi? Ya da mevcut "ekonomik-politik" iklimden üstlenilmiş bir rol mü?

Hangisi olursa olsun, yaratacağı sonuçlar itibariyle bu soruların cevaplanması ve gerçek maksadın anlaşılması gerektiğini düşünüyorum.

Çünkü ağızdan çıkan ve "maksadının uzağına düşen" ifadeler, domino etkisiyle, sokaktaki "dövizini bozdurana bedava" kampanyasına dönüşürse;

vay outgoing acentelerinin haline...

Not: Yazının sorumluluğu yazarına aittir. www.turizmajansi.com ile bağlantı kurulamaz; doğacak hukuki sonuçlardan site sorumlu değildir.
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha