Ulusoy’dan Ersoy’a destek mektubu: Yardıma hazırım!

Ulusoy’dan Ersoy’a destek mektubu: Yardıma hazırım!
19 Şubat 2020, 14:09
UKTAŞ tartışmasına dahil olan TÜRSAB’ın sabık Başkanı Başaran Ulusoy, Bakan Ersoy’a yazdığı mektupta: “Yardımcı olmaya hazırım” dedi.

UKTAŞ’ta yaşanan Sektör-Bakan gerilimine, TÜRSAB’ın sabık Başkanı Başaran Ulusoy da katıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’a mektup yazarak desteğini açıklayan Başaran Ulusoy, “Yapacağınız ‘her türlü incelemede’ yardımcı olmaya hazırım” dedi.

“Ben de kira ödemedim…”

Lütfi Kırdar’da Bakanlığın 7 yıldır kira vermeden kullandığı ofisi kendisinin tahsis ettiğini açıklayan Ulusoy, bina içinde eskiden kendisinin de ofisi bulunduğunu ve bunun için UKTAŞ’a herhangi bir kira ödemediğini söyledi. Ulusoy, “Üst katta toplantı odasını ve sekreter odasını bizzat şahsım vermiştir. Çünkü biz de TÜRSAB olarak, idari bölümde toplantı odasıyla birlikte bana ait bir odayı kullandık ve bu kullanımlar nedeni ile hiçbir ücret ya da kira vermedik” dedi.

Ulusoy: TÜRSAB’a geriye dönük fatura çıkarılsın!

Kendi yönetiminde, TÜRSAB’ın Lütfi Kırdar’ı birçok etkinlikte ücret ödemeden kullandığını anlatan Ulusoy, UKTAŞ’a -kendi döneminde yapılan kullanımlar için- geriye dönük TÜRSAB’a fatura çıkarması tavsiyesinde bulundu…

Ulusoy konuyla ilgili şunları söyledi: “Ayrıca TÜRSAB’ın bütün etkinliklerini burada gerçekleştirdik ve yine hiçbir ücret ödemedik. Yani eğer ortada fatura edilmesi gereken bir durum var ise bu mantığa göre UKTAŞ’ın bunu TÜRSAB’a, hem de geriye dönük hesaplayarak fatura etmesi lazımdır.”

“Yardımcı olmaya hazırım”

Bakanlığın UKTAŞ’ta yapacağı he türlü incelemede yardımcı olmaya hazır olduğunu vurgulayan Ulusoy, “Yapacağınız her türlü incelemede ilgili dönemin kurucu başkanı olarak yardımcı olmaya hazırım” dedi.

“Kredi borçları bana kaldı… Ayıptır, günahtır!”

UKTAŞ’ın aldığı kredilerde şahsi kefaletinin bulunduğunu ve bu nedenle kredileri kendinin ödemek zorunda kaldığını ileri süren Ulusoy, yönetimin bu duruma bilerek seyirci kaldığını söyledi: “Özverilerim ile aldığım çoğunluk hisseler sayesinde yönetimde bulunanlar, benim şahsi kefaletimle bana ve Bakanlığımıza şov yaparak kredilerini geri ödememekte ve bunun sonucu olarak bankaların söz konusu şahsi kefaletlerim nedeni ile kredinin benden tahsil edilmesine bilerek seyirci kalmaktadırlar. Bu durum ayıptır ve günahtır.”

Yorumlar
M gurkan
20 Şubat 2020, Perşembe 01:01
Seni kim kurtaracak tursaba ne faydan var da bilmeden ahkam kesiyirsun devlete ne vergi verdin horazlaniyirsun tip...
Acenteci
19 Şubat 2020, Çarşamba 11:50
Allah rızası için sektörü şu iki "adam" dan kurtaracak kimse yok mu?
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha