Ulusoy'dan Avrupa'ya: Allah sizin cezanızı versin

21 Ekim 2017, 22:01
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Türkiye'ye vize uygulayan Avrupa'ya "Allah sizin cezanızı versin" diye tepki gösterdi.

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy Türkiye'ye vize uygulayan Avrupa Birliği'ne Çanakkale'den meydan okudu. Türkiye'ye vize koyan Avrupa'ya "Allah sizin cezanızı versin" diyen Başaran Ulusoy, şunları söyledi:

"Tırnaklarınız kırılır, kolay kolay yerine gelmez"

Buradan Avrupa ülkelerine sesleniyorum. Bizim sırtımızı okşayın, bizim sırtımızı kaşımayın. Kaşıdığınız zaman tırnaklarınız kırılır. Bizde hafif çizikler olur ama sizin tırnaklarınız kolay kolay yerine gelmez.

"Onlardan olsa olsa yüzme şampiyonu olur"

Bize vize koyuyorsunuz. Allah sizin cezanızı versin. Ne vizesi. Bu ülkeye vize konulur mu. Medeniyet doğudan batıya gelmiştir. Biz doğunun sınırındayız. Bizim sınırımız kim, Avrupa. Avrupa'nın sınırı kim, okyanus. Onlardan olsa olsa yüzme şampiyonu olur."

Yorumlar
Vahit GÜlay
23 Ekim 2017, Pazartesi 09:09
Sevgili Başkan, Sayın Ulusoy, böyle kendi içinizde, Televizyon kameralarını ve mikrofonları görünce günah çıkartmayı bırakın da Ülkenin Turizm geleceğini yönlendirmek için projeler üretin, Türob'u yanınıza alıp, Bakanla oturup bu ameliyatı nasıl yapacağınızı yada yapmanız gerekenleri sektör çalışanları olan meslektaşlarınızla birlikte oturarak, ( Kendi çevrenizdekiler ile değil ) çözümler üretin. Acenteler açtırmakla, Oteller yaptırmakla iş bitmiyor. oteller kısmı benim işim değil diyemezsiniz bu her iki kurum da bir bütündür. Önce ülkenin pazarlanması lazım. Bak 30 sene önce söylediklerimiz teker teker çıkıyor. iki ülkenin tur operatörlerinin dudakları arasında turizmi kurtarmaya çalışıyorsunuz. Lolo, Lulu, Tu kaka yapmakla işler çözülmez. Medeniyetin topraklarımızdan batıya göçtüğünü haklı olarak söylüyorsunuz da bunu ispata, dış ülkelerin Sektör bakanlarını, ilgili ve yetkili birimlerini davet ederek ispatlayın ki çalıştığınız belli olsun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha