Ülkenin ilk sualtı oteli açıldı

Ülkenin ilk sualtı oteli açıldı
02 Aralık 2019, 09:27
Avustralya’nın ilk sualtı oteli açıldı.

Avustralya’nın Queensland eyaletinde bulunan ülkenin ilk sualtı otelinin inşası 14 ay sürdü. Otel, 10 milyon dolara mal oldu.

Büyük Set Resifi, Queensland kıyısı boyunca yaklaşık 2300 kilometrelik bir alana yayılıyor. Resif çok canlı bir sualtı yaşamını ve göz kamaştırıcı mercanları barındırıyor

Geceliği 800 dolar

Avustralya’nın kuzeydoğusunda bulunan ve dünyanın en büyük mercan resifi Büyük Set Resifi’nde turistler artık gecesi yaklaşık 800 dolara (yaklaşık 4500 TL) unutulmaz bir tatil geçirebilecek.

“Reefworld Pontoon" adlı otel, 2017’de Debbie Tropikal Fırtınası’nda zarar gören Hardy Resifi üzerindeki yüzer iskelenin değiştirilmesi sonrası yapılan yenisinin üzerine inşa edildi.

Otelin sualtındaki iki odası 1 Aralık’tan itibaren ziyaretçilere açıldı ve bu odalarda konaklayanlar yerden tavana kadar uzanan camlar sayesinde mercan resifindeki sualtı yaşamını gözlemleme imkanı bulacak. Ayrıca yapılan ışıklandırma sayesinde geceleyin de sualtını gözlemek mümkün olacak.

Yüzer iskelede yapılan otel 1000 metre kare genişliğinde ve 260 ton ağırlığında.

10 milyon dolarlık yapım maliyetinin bir kısmı Queensland hükümetince karşılanan otelde bu iki oda dışında daha ucuza konaklamak isteyenler için iskele üzerinde yer alan yataklar da bulunuyor.

Sualtı oteli Avustralya için yeni bir kavram olsa da Maldivler, Tanzanya ve Dubai gibi dünyanın çeşitli bölgelerinde bu otellerden bulunuyor. (Independent Türkçe)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha