Rota

Ülke genelinde otelleri kapattı!

Ülke genelinde otelleri kapattı!
24 Ekim 2020, 14:47
Balkan ülkelerinde koronavirüs vakaları hızla artmaya devam ederken, ülkeler de salgın tedbirlerini yeniden sıkılaştırmaya başladı.

Son haftalarda vaka sayılarının hızla arttığı ve "salgın durumu" ilan edilen Slovenya'da dün 1656 kişi de daha Kovid-19 tespit edildi. Ülkedeki toplam vaka sayısı 19 bin 307'ye çıkarken, can kaybı da 4 artarak 214 oldu.

Dün 1663 yeni vaka ile salgının başından beri en yüksek günlük artışın kaydedildiği Slovenya'da da yapılan her 4 testten 1'inin pozitif çıkması dikkati çekti.

Slovenya Başbakanı Janez Jansa, vaka sayılarındaki hızlı artış nedeniyle en az bir hafta sürecek yeni önlemler aldıklarını açıkladı.

En az bir hafta sürecek önlemler kapsamında oteller de kapatıldı

Yarından itibaren uygulanmaya başlanacak ek tedbirlere göre, ülke genelindeki restoran, kafe, otel ve alışveriş merkezlerinin kapatılması kararlaştırıldı.

Ülkedeki öğrenci yurtlarının yanı sıra kreşlerin de büyük çoğunluğu faaliyetlerine ara verirken, toplu taşıma araçlarının ise 3'te 1 kapasite ile hizmet vermeye devam edeceği kaydedildi.

Başbakan Jansa, gelecek hafta yapacakları değerlendirme toplantısında tedbirlerin uzatılıp uzatılmayacağına karar vereceklerini söyledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha