Ukraynalı blogger: 'Türkiye turizmi için tam bir skandal'

Ukraynalı blogger: 'Türkiye turizmi için tam bir skandal'
30 Nisan 2021, 18:13
Kapadokya’daki balon turlarının iptal edilmesi Ukraynalı turistlerde büyük hayal kırıklığı yaratırken, turizm işletmelerini ve tur operatörlerini de zor durumda bıraktı.

Kapadokya’daki balon turlarının iptal edilmesi Ukraynalı turistlerde büyük hayal kırıklığı yaratırken, turizm işletmelerini ve tur operatörlerini de zor durumda bıraktı.

Ukrayna’nın önde gelen tur operatörleriyle çalışan blogger Tatiana Ivanitskaya, ölgede yaşananlarla ilgili bilgi verdi.

Türkiye turizmi için tam bir skandal

Şu anda Kapadokya’da en 500 tane Ukraynalı turist olduğunu belirten Tatiana Ivanitskaya, ‘’Kültür ve Turizm Bakanı turistlerin kısıtlamalardan muaf olacağını söylemişti. Kapanma döneminde balon uçuşlarının yapılmayacağına dair bize kimse bir bildirimde bulunmadı. Şu anda Ukrayna Paskalya tatilinde. İnsanlar Kapadokya tatil planını aylar öncesinden yaptı. Ancak şimdi balonların uçmayacağı söyleniyor. Bu, Türkiye turizmi için tam bir skandal.’’ değerlendirmesini yaptı.

Bu insanlara turları 'balon dahil' sattık

Kapadokya’daki pek çok otelin şu anda Ukraynalılarla dolu olduğunu kaydeden Ivanitskaya, ‘’Misafirlerimiz büyük düş kırıklığı yaşıyor. Şu anda Kapadokya’da Kiev ve Harkov’dan iki charter uçağı ile gelmiş misafirler var. Önceden gelmiş olanlar var. THY ile gelen başka bir grubumuz bugün Kayseri’ye iniş yaptı. Yarın Pegasus ile üç tane grubumuz daha gelecek. Bizler bu insanlara turları balon dahil sattık. Onlardan aldığımız paraları da otellere, balon şirketlerlerine, hava yollarına ödedik. Şimdi bu şirketlerden paraları alıp misafirlerimizin parasını da iade edemiyoruz.’’ dedi.

Gökyüzünde sevgilisine evlenme teklif edecekti

Tatiana Ivanitskaya, ‘’Özel balon kiralayan misafirlerimiz var. Mesela bir misafirimiz balon kiralayıp gökyüzünde sevgilisine evlenme teklif edecekti. Gelen misafirlerin neredeyse tamamı balon turu satın aldığı gibi, sırf balona binmek için gelen çok sayıda misafirimiz de var. Türkiye ya ülkeyi turistlere kapatmalı, ya da turistik aktivitelere izin vermeli.’’ şeklinde konuştu.

Yorumlar
Erdogan korkmaz
30 Nisan 2021, Cuma 11:48
Burasi türkiye para alinir Geri asla verilmez
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha