Ukrayna'ya kış turizmi çıkarması

Ukrayna'ya kış turizmi çıkarması
03 Ekim 2018, 09:20
Türkiye'ye yönelik ziyaretçi sayısında önemli artış olan Ukrayna'ya türk turizmciler çıkarma yaptı. Kültür ve Turizm Bakanlığı organizasyonu, TÜROB ve THY işbirliğiyle düzenlenen Ukrayna Workshop etkinliği dün Kiev’de gerçekleştirildi. Workshop kapsamında sahneye çıkan Piyanist Tuluyhan Uğurlu birçok unutulmaz eserini seslendirdi.

Türk turizminin çeşitlendirilmesi kapsamında, ilk hedef pazar olarak seçilen Ukrayna’nın önde gelen seyahat acenteleri ve tur operatörlerinin geçen ay Kayseri ve Kapadokya’da ağırlanmasının ardından bu kez de Ukrayna’da önemli bir etkinliğe imza atıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı organizasyonu, TÜROB ve THY işbirliğiyle düzenlenen Ukrayna Workshop etkinliği dün Kiev’de gerçekleştirildi. Kapadokya, Kayseri ve İstanbul başta olmak üzere, kış turizminin tanıtımı için düzenlenen "Sınırsız Türkiye" adlı etkinlikte, Türkiye'den otelciler ile Ukrayna'daki tur operatörleri ve acenteler bir araya geldi. Türkiye Otelciler Birliği'nin (TÜROB) de katıldığı Çalıştay'da, Ukraynalı turizmciler Türkiye’deki kış destinasyonları hakkında bilgi aldı. Kiev Tanıtma Müşaviri Berat Yıldız'da organizasyonda destek verdi.

Ukrayna'dan Kayseri'ye charter uçuşları başladı

Etkinliğin açılışında konuşan Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel etkinlikte yaptığı konuşmada Ukrayna ve Türkiye arasında turistik hareketlerin özellikle son üç yılda arttığını vurguladı. Ukraynalı turistlerin Kayseri ve Kapadokya’ya yoğun ilgi gösterdiği belirtti. Ukrayna’dan bu yıl ilk defa bir tur operatörünün Kayseri’ye charter uçuşlarına başlamasının önemli olduğunu vurguladı. Organizasyonun hazırlanmasında Kiev Tanıtma Müşaviri Berat Yıldız'da destek verdi.

Ukrayna'da kış sporlarına ilgiden pay almak istiyoruz

Etkinlikle ilgili bilgi veren TÜROB Başkanı Timur Bayındır, yeni turizm ürünleriyle gelir düzeyi yüksek yabancı turist grubunu çekebilmeyi hedeflediklerini kaydetti. Bayındır, kış sezonunda Ukrayna’dan İstanbul, Kayseri ve Kapadokya’nın kültür+kış turizmi paket satışlarını yeni bir ürün olarak pazarlamayı amaçladıklarını belirtti. Workshop ile aynı dönemde Ukrayna Uluslararası Seyahat Fuarı’nın da gerçekleştirleceğini hatırlatan Bayındır, “Bu yüzden aynı döneme denk getirmek istedik. Ülkedeki kış sporlarına olan ilgi göz önüne alındığında bir potansiyel var. Ukrayna pazarındaki mevcut potansiyel Bulgaristan, Romanya ve Slovenya gibi ülkelere gidiyor. Bu tür alternatif turizm paketleri ile gelen turistin harcama payını artırabiliriz. Öncelikli hedefimiz Ukrayna ile Kayseri arasında direkt uçak seferlerinin başlaması olacak.” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha