Ukrayna'dan ilk turist kafilesi Antalya'ya geldi

Ukrayna'dan ilk turist kafilesi Antalya'ya geldi
01 Temmuz 2020, 22:48
Peninsula Grup, Kiev, Kharkov, Zaporoje ve Odessa şehirlerinden gerçekleştirdiği charter uçuşlarla ilk turistleri Antalya’ya getirdi.

Peninsula'nın Ukrayna partneri Join Up Tur ve ona bağlı Sky Up havayolları ile birlikte Temmuz ayında hafta da 22 uçuş planlanırken talepler doğrultusunda uçuş sayısının artırılacağı belirtildi.

İlk uçuşlar itibariyle seyahat acentası sahipleri ve üst düzey yöneticilerinden oluşan 8 ayrı info grubunu da davet ettiklerini belirten yetkililer "Davetlilerimiz normale dönüş sürecinde otellerde, havalimanında, turizm taşımacılığında, kültür turlarında, günlük tur organizasyonlarında alınan önemleri yerinde görüp deneyimleme fırsatı bulacaklar ve geri döndüklerinde müşterilerine daha sağlıklı bilgileri ve gözlemlerini potansiyel misafirlerimizle paylaşacaklar. Daha çok tanıtım için tüm kaynaklarımızı kullanıyoruz, talebin bu denli düşük olduğu dönemlerde daha fazla tanıtıma ihtiyaç var" açıklamasında bulundular.

2016 yılından hatırlanacağı üzere Antalya, Marmaris, Bodrum, Kuşadası, Fethiye bölgelerimize Ukrayna'dan gelen turistlerde ciddi artış yaşanmıştı. Geçen yıl Antalya bölgesine en fazla turist gönderen 3. kaynak pazar konumuna yükselen Ukrayna pazarı bugün itibari ile operasyonlarına başlamış olması memnuniyetle karşılandı.

Öte yandan Ukrayna Antalya Konsolosu Viacheslav Khomenko gelen ilk misafirleri havalimanında karşıladı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha