Uğur Dündar: Turizm Bakanı’nın kardeşi cezaevine girebilir!

Uğur Dündar: Turizm Bakanı’nın kardeşi cezaevine girebilir!
14 Ağustos 2021, 11:10
Bugünkü köşe yazısında Atlasjet’in iflasını konu edinen Gazeteci Uğur Dündar, süreçte ciddi şaibeler olduğunu ifade etti.

Usta gazeteci Uğur Dündar, bugünkü yazısında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un ikiz kardeşi Ali Murat Ersoy’un sahibi olduğu Atlasjet’in iflasını ele aldı.

İflastaki garipliklere dikkat çeken Uğur Dündar, Ersoy’un hizmet aldığı bir şirkete 4 adet çek kestiği ve çeklerin ödeme tarihi geldiğinde Atlasjet’in kendine iflas davası açtığını yazdı.

Dündar konuyla ilgili olarak şu bilgilere yer verdi: “Elimdeki mahkeme kararlarına göre; Atlasjet yetkilisi Ali Murat Ersoy hakkında dört ayrı ceza davası açılıyor. Ersoy bu dört davadan da mahkum oluyor. Mahkemedeki savunmasında “Şirketinin devam eden bir iflas davası bulunduğunu, ama iflasın sebebini bilmediğini” söylüyor.

İşte gariplik de burada başlıyor. Çünkü şirket sahibi Ali Murat Ersoy'un sebebini bilmediğini iddia ettiği iflas davasını, Atlasjet'in kendi kendisine açtığı anlaşılıyor!..

Üstelik mahkemenin tensip tutanağına göre iflas davası, yukarıda bahsettiğim dört adet çekin bankadan ödenmediği tarihle aynı gün, yani

12.02.2020 tarihinde açılıyor!..

Mahkemenin Ersoy'u karşılıksız çıkan çeklerin bedeli kadar adli para cezası ödemeye mahkum ettiğini hatırlatan Dündar, ödenmemesi halinde cezanın hapis cezasına çevrileceğini belirtti.

Yazının tamamını okumak için

https://www.sozcu.com.tr/2021/yazarlar/ugur-dundar/turizm-bakaninin-kardesi-cezaevine-girebilir-6591683/

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha