UFTAA Başkanı TravelShop Turkey çalıştayına katıldı

UFTAA Başkanı TravelShop Turkey çalıştayına katıldı
22 Nisan 2020, 23:33
UFTAA Başkanı Sunil Kumara, TravelShop Turkey tarafından düzenlenen turizm motivasyon çalıştayına katılarak bir sunum yaptı. Video konferans sistemi üzerinden yapılan toplantıyı, 100’e yakın ülkeden 773 turizm şirketinin izledi.

TravelShop Turkey’nin turizm sektörünü motive etmek için başlattığı telekonferans dizisinin dördüncüsü gerçekleşti. Zoom uygulaması üzerinden online olarak gerçekleşen toplantıya 100 ülkeden 773 turizmci kayıt yaptırdı.

Dünya genelinde, tüm turizm sektörünün durma noktasına geldiği bir yerde, TravelShop Turkey durmadı ve dünyanın en prestijli turizm STK’sı olan Seyahat Acenteler Federasyonu (UFTAA) Başkanı Sunil Kumara’yı turizm profesyonelleri ile dijital ortamda bir araya getirdi.

Turizm Motivasyon çalıştayının açılış konuşmasını yapan TavelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, çalışmalarının dünya turizmi için olduğunun altını çizdi.

Turizm sektörünü sadece ekonomik boyutlarıyla ele almanın bir hata olduğuna değinen Murtaza Kalender, “Bizler turizmci olmanın ötesinde aynı zamanda motivasyon ustasıyız. Kıtaları birleştiren büyük bir gücüz. Bugün 100’e yakın ülkeden 773 turizmcinin online olarak bir araya gelmesi ve burada bizler ile beraber olması inanılmaz bir güç. Dünyada hiçbir sektör, online şekilde böylesine bir araya gelemez. Bunu sadece turizmciler başarabilir” dedi.

Turizm motivasyon çalıştayına katılan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ise yaptığı konuşmada Kuşadası’nın sadece Türkiye’nin değil, dünyanın önemli turistik şehirlerinden biri olduğunu, deniziyle, kumuyla, tarihiyle ve kruvaziyer limanı ile turizm destinasyonları arasında önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

UFTAA Başkanı Sunil Kumar ise ilk defa online olarak bu kadar çok sayıda acenteye konuştuğunu belirterek, bu fırsatı sunan Murtaza Kalender’e teşekkür etti. Ardından dünyü turizminin mevcut durumuna ilişkin bir sunum yapan Sunil Kumar, yaşanan süreçte tüm dünya turizmcilerinin birlikte hareket ederek zorlukların üstesinden gelebileceğini ileri sürdü.

Hindistan Seyahat Acenteleri Derneği (TAAI) Başkanı Jyoti Mayal da yaptığı konuşmada “Zor dönemlerden geçiyoruz. Hiç kimsenin öngörmediği, hiç kimsenin düşünmediği bir süreçten geçiyoruz, ama sektör olarak bunu da atlatacağız ve yine Hindistan dünyanın en çok turist gönderen ülkelerinden biri olmaya devam edecek” dedi.

Bangladeş Tur Operatörleri (TOAB) Başkanı, Mohammed Rafeuzzaman da yaptığı konuşmada normalleşmenin 2021 yılında olacağını ileri sürdü.

Kanada’dan katılan World Traveller CEO'su Janet HongTong ise hijyen standartlarındaki yükselişe paralel olarak toparlanmanın da hızla gerçekleşeceğini savundu.

İspanya’dan katılan GSAR Pazarlama - MITM Etkinlikler CEO’su Charo Trabado, Covid-19 pandemisinden en çok etkilenen ülkelerin başında İspanya’nın geldiğini belirterek, İspanya’nın turizmdeki tecrübesinin toparlanmada elindeki en güçlü silah olduğunu dile getirdi.

Rusya’dan Katılan Rt Plus Tourism şirketinin CEO'su Tereshchenko Galina ise Rus turistlerin artık evden sıkıldığını ve Antalya’ya uçak seferlerin başlamasını bekleyen çok sayıda turistin olduğunu söyledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha