Ucuz havayolu Avrupa'da 4 noktadan İstanbul Havalimanı'na uçacak

Ucuz havayolu Avrupa'da 4 noktadan İstanbul Havalimanı'na uçacak
20 Ocak 2023, 08:37
Macaristan merkezli düşük maliyetli hava yolu şirketi Wizz Air, mart ayından itibaren Avrupa'nın üç kentinden İGA İstanbul Havalimanı'na seferlere başlayacak.

Wizz Air'in uçuşlara başlayacak olması dolayısıyla İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Giden Yolcu Terminali'ndeki otelde basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıda konuşan Wizz Air Bağlantı Planlama Direktörü Evelin Jeckel, İstanbul'a uçuş başlatmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şu bilgileri verdi:

"İstanbul'a Avrupa'dan 4 tane yeni bağlantı başlatacağız. Macaristan Budapeşte'den, Romanya Yaş'tan ve İngiltere'de Londra'nın Luton ve Gatwick havalimanlarından. Budapeşte ve Londra'dan günlük uçuşlar olacak. Yaş'tan haftada 3 kez uçuş gerçekleşecek. İstanbul Havalimanı'na hiç uçmamıştık. Burada olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Marttan itibaren direkt olarak bu destinasyonlara Avrupa'dan uçabileceksiniz."

Yolcuların çok cazip ücretlerle uçabileceğini anlatan Jeckel, "Pazara 400 bin koltuk sunmuş olacağız. Aynı zamanda çeşitli noktalardaki ağımızın içinde 12 bağlantı da olacak. Birleşik Krallık'tan, Birleşik Arap Emirlikleri'nden, Romanya ve Macaristan'dan. Bu sayede birçok turist gelebilecek. Türkiye, Avrupalılar için gerçekten çok popüler bir destinasyon. Aynı zamanda Birleşik Arap Emirlikleri için de öyle. Düşük ücretli uçuşları Türkiye'ye getirmekten mutluluk duyuyoruz." diye konuştu.

İstanbul Havalimanı'na uçan 83. hava yolu şirketi

İGA Havacılık Geliştirme Direktörü Majid Khan da Avrupa'nın düşük maliyetli hava yolu şirketlerinden Wizz Air'in İstanbul'a uçuş başlatacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bu şirketin İstanbul'a sefer başlatmasının Türk sivil havacılığı için önemli bir adım olduğunu ifade eden Khan, "Avrupalı yolcular, bu sayede daha fazla bağlantıya sahip olacak. Avrupalılar, bu uçuşlar sayesinde İstanbul gibi tarihi ve kültürel bir kenti ziyaret edebilecek. Aynı zamanda deniz kenarındaki kentleri görebilecek. Wizz Air ile İstanbul ve Türkiye'ye gelen kişiler, Türkiye'nin turizm sektörüne katkı verecek. İstanbul Havalimanı, Avrupa'daki en büyük havalimanı. Buraya uçuş yapan THY dahil 82 hava yolu şirketi var. Wizz Air, İstanbul Havalimanı'na uçan 83. hava yolu şirketi olacak." şeklinde konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha